Згідно державних будівельних норм, територія міста за функціональним призначенням та характером використання поділяється на селищну, виробничу (в т. ч. зовнішнього транспорту) і ландшафтнорекреаційну.
То чому питання створення міського парку відпочинку в самому найкращому для цього місці, на місці лісового масиву в районі правого берегу річки Стугни, деякі не вважають, що це є розвиток міста Українка?
Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень ДБН 360-92**
1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Проектування міських і сільських поселень повинне ґрунтуватися на законах України, які мають основне значення для містобудування, і регіональних програмах щодо вирішення найважливіших соціальних, екологічних та економічних проблем.
1.3 Основою проектування, планування і забудови міських і сільських поселень повинна бути попередньо розроблювана концепція їх соціально-економічного розвитку, яка забезпечить реалізацію прав і свобод населення відповідно до Конституції України.
Концепція повинна розглядатися на альтернативній основі і до затвердження розглядатися й обговорюватися професіональними та громадськими організаціями, жителями населених пунктів.
2.ЗАГАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ МІСЬКИХ І СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ
Функціонально-планувальна структура міських поселень
2.1 Територія міста за функціональним призначенням і характером використання поділяється на сельбищну, виробничу, в т. ч. зовнішнього транспорту, і ландшафтнорекреаційну.
2.4 До ландшафтно-рекреаційної території входять озеленені й водні простори у межах забудови міста і його зеленої зони, а також інші елементи природного ландшафту. До її складу можуть входити парки, лісопарки, міські ліси, ландшафти, що охороняються…
5 ЛАНДШАФТНО-РЕКРЕАЦІЙНА ТЕРИТОРІЯ Озеленені території міста
5.1 У міських і сільських поселеннях слід передбачати, як правило, безперервну систему озеленених територій та інших відкритих просторів, які у поєднанні із заміськими повинні формувати комплексну зелену зону.
5.2 При функціональному зонуванні комплексної зеленої зони (території забудови, міста, зеленої зони) треба виділяти: озеленені території загального користування; озеленені території обмеженого користування і озеленені території спеціального призначення.
5.9 При розміщенні парків і садів слід максимально зберігати ділянки з існуючими насадженнями і водоймами.
2 Pingbacks