БЛАГОУСТРІЙ, Депутати, ЕКОЛОГІЯ, Містобудування

Дуби. Комісія. 22-х поверхівка

Комісія по дубах

Сьогодні, 06.04.2016 о 15:00 у приміщенні УМР відбулося перше засідання робочої групи, щодо забудови земельної ділянки, де ростуть вікові дуби біля 16 поверхового будинку Дніпровського 25.

На самому початку засідання депутат Ніколаєнко Валерій Миколайович, на території округу якого планується будівництво 22 поверхового будинку, намагався з’ясувати яка назва цієї комісії і відповідно її статус.

З цього поводу відбулася суперечка Валерія Ніколаєнко з головою земельної комісії Тетяною Кучер та секретарем земельної комісії Ігорем Скибою.

Нарешті слово було надано представникам, орендаря земельного ділянки, забудовника та представника проектного інституту, який розробляє відповідний Детальний план території.

Керівник організації, яка проектує та планує будувати 22 поверховий будинок , Станіслав Руженко розповів, що вони дещо відкоригували місце розміщення будинку, але значно змістити будинок далі від набережної та від місця розташування дубів не дає можливості конфігурація земельної ділянки, яка обмежена дорогою Дніпровський проспект, та приватним сектором.

В будинку на двох перших поверхах буде розташований дитячий дошкільний заклад тимчасового перебування дітей.

Відрахування з приватного дитячого закладу в міський бюджет Українки оцінюється у 1,5 млн грн щорічно. Також буде створені 60 робочих місць.

Також на даху будинку буде облаштований оглядовий майданчик на який по зовнішньому фасаду будинку туристів буде підіймати прозорий оглядовий швидкісний ліфт.
На даху буде працювати або кафе, або ресторан.

Загальна вартість будинку буде більше ніж 276 млн грн, тому відрахування в бюджет міста після його введення буде більш ніж 8,2 млн грн.

Що стосується дубів, то два з трьох дубів можливо зберегти (це саме ті дуби, які мають великий нахил стовбура, а один ще має велике дупло).

Забудовник запропонував замість цих дубів привезти нові заввишки до 8 метрів.

Депутат Петро Солодушко ні як не міг зрозуміти, чому будинок не можливо відсунути далі від дубів?

Депутат Олена Теплова просила конкретно надати висновки, що дуби знаходяться у аварійному стані. Таких висновків нема, але на думку забудовника дуби не представляють цінності, їх стовбури пошкоджені і мають великий нахил до землі. відповідно хто дасть гарантії, що колись вони не заявляться?

Депутат Алексей Шевченко запропонував надати на ознайомлення проект землеустрою земельної ділянки на якій побудований будинок, що в народі називають будинок Шутака. Саме відповідно цьому документу встановлена водоохоронна зона р. Дніпро у 25 метрів.

Депутат Славна, яка закріплена за 16 поверховим будинком по Дніпровському 25, звернула увагу на те, що відповідне розташування 22 поверхового будинку практично повністю закриває вид на Дніпро 16 поверховому будинку. Залишиться лише вид на промислову зону міста.

На запитання чому не можливо далі здвинути 22 поверховий будинок ближче до АЗС, щоб відкрити вид для 16 поверховго будинку, та віддалити новобудову від дубів, було пояснено , що розвертати будинок відносно сторін світу можливо лише в певних рамках. Інакше не буде забезпечена інсоляція мінімумом 2.5 години квартир які опиняться в такому випадку на північному фасаді будинку.

До забудовника було задано багато інших запитань. 

Представник проектного інституту, який розробляє Детальний план території відповідаючи на запитання відмітив, що в проект містобудівної документації внесені зміни. Замість згадки про проект внесення змін в Генеральний плану, який розроблений у 2013 році, але досі не затверджений, в проекті ДПТ тепер згадується нині чинний Генеральний план Українки, який затверджений Українською міською радою у 2004 році.

Комісія через кілька днів продовжить свою роботу. В т.ч. планується побувати на місці планованої діяльності.
Олег Донской

Leave a Reply