Нещодавно розповідала про останні події, що відбуваються в селі в зв’язку з протистоянням депутатів та голови сільради. Зараз – трішечки з історії Красної Слобідки.
Кра́сна Слобі́дка — село в Обухівському районі Київської області, розташоване в долині річки Красна, що впадає у Дніпро. Красна Слобідка межує з селами Германівка, Григорівка та Матяшівка. За три кілометри від центру проходить автомобільний тракт Київ — Біла Церква.
Особливості рельєфності, що нагадують мініатюрні Карпати суттєво впливає на погоду, а зокрема — атмосферний тиск. Тому, прогнози погоди погано відповідають реальним умовам в селі.
Неподалік від центру знаходиться став, що використовується для платного рибальства. Цей ставок сформований на річці Красна, що протікає через все село.
Краснослободківська сільська рада

Герб
Адмін. центр: Красна Слобiдка
Населення: 1567 чол.
У підпорядкуванні: село Безіменне
Код ЄДРПОУ: 04361410 КОАТУУ: 3223185601
Адреса: Київська обл., Обухівський р-н, с. Красна Слобідка, вул. Шевченка, буд. 1
Час роботи: пн-пт 8:00-17:00 Поштовий індекс: 08751
E-Mail адреса:
Голова/староста: Клименко Петро Григорович ???
ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ
Крижанівський Прокіп Михайлович (21.07.1918 с. Красна Слобідка – 08.01.2011 с. Мліїв Городищенського району) – педагог, краєзнавець; відмінник народної освіти УРСР.
Крижанівський Олег Прокопович (03.01.1944 с. Красна Слобідка -18.02.2010 Київ) – український вчений, доктор історичних наук, професор кафедри стародавнього світу та історії середніх віків КНУ ім. Т.Шевченка, заслужений працівник освіти України.
Олег КрижанівськийАвтор ряду наукових праць і підручників з історії Церкви, стародавнього світу і середніх віків, в тому числі:
Церква в соціально-економічному розвитку Правобережної України, XVIII – перша половина XIX ст. (1991),
Історія Стародавнього Сходу: Курс лекцій (1996),
Історія Середніх віків (підручник для середніх шкіл, 1998),
Історія Стародавнього Сходу (2002),
Історія Стародавнього Сходу (підручник для вузів, 2000),
Історія Середніх віків. Вступ до історії західноєвропейського Середньовіччя: Курс лекцій (у співавт. 2004)
Кабанець Микола Миколайович (нар. 23 травня 1973р. – помер 3 січня 2015р.) — солдат, Збройних сил України, 128-а окрема гірсько-піхотна бригада. Після поранення в часі бою переніс операцію на внутрішніх органах, робили у Київському військовому шпиталі. Для реабілітації був направлений в Ірпінський військовий шпиталь. Уночі на 3 січня 2015-го серце не витримало. Похований в Красній Слобідці.
Микола Кабанець
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни
- нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (4.6.2015, посмертно) відповідно до Указ Президента України від 4 червня 2015 року року № 311/2015 «Про відзначення державними нагородами України»
В селі діє Загально-освітня школа – родина І-ІІІ ступенів основний напрям — виховання достойного громадянина України, що здатний принести реальну користь своїй державі. Станом на 2005 рік чисельність учнів 186; педагогів — 11. Директор школи — Олександр Дмитрович Гуменний. 2006 рік ознаменувався розпочатком роботи школи комп’ютерної грамотності на базі школи. У 2007 році відбудеться відкриття навчально-спортивного комплексу на базі школи. Починаючи із 2002 року школа активно співпрацює з університетом ім. Драгоманова та іншими потужними установами освіти та науки України. Школа є потужним осередком по розробці та впровадженню інформаційних технологій в середню освіту. Є дитячий садок.
Найбільш відомий голова колгоспу с. Красної Слобідки був Кабанець Іван Федорович.
- Якщо до Кабанця приходили люди і просили виписати якогось продукту, то він ніколи не відмовляв.
Але, писав на ім’я завідуючого складом лист одним з двох олівців: червоним чи синім. От якщо завідуючий складом бачив червону записку, то всіляким чином відмовляв у клопотанні, при цьому посилаючись на відсутність товару, а от на записку з синім олівцем реакція була протилежною.
- Одного разу до Кабанця в кабінет зайшла сільська жінка і запитала у бухгалтера, чи є начальник.
На що бухгалтер відповів- «Їх нема, але он їх палиця СТОЯТЬ».
Leave a Reply