БЛАГОУСТРІЙ, Депутати, Містобудування

Аргументація “ЗА” 3-й поверх в дитсадку Українки

Відреставрований садок в Солом'янському районі

Завдяки сервісам Яндекс-карта та Google Maps, можливо заглянути в минуле яким був дитячий садочок №383 в Києві до реконструкції, під час реконструкції, та сучасний стан.

Навіть не віриться, що ще два роки тому майже в центрі столиці була така занедбана територія та будівля дитячого садочку…

13087602_924693767648611_1374735686661784636_n

Відреставрований садок в Солом’янському районі

Питання перебудови дошкільного дитячого закладу з надбудовою третього поверху цікаве для нашого міста з огляду на те, що це дасть можливість вирішити багаторічну проблему дефіциту місць.

Але це питання має ряд питань, які повинна вирішити наша влада, яка поки мала позицію, що будівельними нормами не передбачено будівництво дошкільних закладів вище ніж два поверхів.

Формально така відповідь міської влади напевно ґрунтується на нормі, що згідно п .3.3 ДБН В.2.2-4-97:

“Триповерховi будинки дошкiльних закладiв дозволяється проектувати у найзначнiших, значних та великих мiстах несейсмiчних районiв з щiльнiстю населення забудови понад 400 люд/га за умови додержання спецiальних протипожежних заходiв, а також в iнших поселеннях на дiлянках, що мають складний рельєф….”

Тобто, місто Українка формально не відноситься до таких населених пунктів, в яких будівельні норми передбачають будівництво триповерхових дошкільних дитячих закладів.

Але, зрозуміло що п. 3.3 регламентує будівництво триповерхових дитячих садків в населених пунктах, в яких є дефіцит вільних територій для розміщення об’єктів соціальної та іншої інфраструктури.

Саме до таких населених пунктів відноситься і наше місто. І якщо, в місті Українка вже багато років міська влада затверджує містобудівну документацію на підставі якої в нас будуть житлові комплекси по поверховості будинків та щільності населення як в найбільших містах України, то нехай знайдуть підстави узгодити питання по перебудові дитячих садочків відповідно до норм великих населених пунктів.

Олег Донской

Leave a Reply