ВІЙНА, Олена Білоус

Сильно та однозначно варте уваги повідомлення з херсонщини

Кожного дня знайомлячись з різноманітними новинами я переживаю цілу плеяду емоцій. Завжди хочеться чути та бачити лише гарне та світле, однак в час нещадної російсько-української війни ми частіше дізнаємося про погане. Хороші новини для нас, ніби подих свіжого повітря.

Переглядаючи цього разу публікації наштовхнулася на повідомлення від Херсонської міської ради в якому попри надзвичайно важкий стан справ відчувається, хоча і маленький, однак проблиск надії, сподівання та віра в покращення ситуації.

Міський голова розповідаючи про ситуацію та для того, щоби люди більш тверезо й зважено оцінювали обставини в яких опинилися вміло поєднує статистичні дані з життєдіяльності міста з буденними проблемами до вирішення яких просить долучатися і школярів…

“Міський голова Ігор Колихаєв звернувся до херсонців:

Говорячи вам правду, яка часом може і не подобатися, я хочу одного: щоб ви тверезо оцінювали ситуацію і чітко розуміли, що відбувається довкола. Тому що володіючи лише достовірною інформацією, можна приймати правильні рішення.

Отже, ситуація у Херсоні на сьогоднішній день має такий вигляд.

  1. Зелених коридорів для евакуації так само немає. Ми просимо з першого дня окупації. Але оскільки позитивної відповіді нам, як і раніше, не дали, я не можу гарантувати безпеку для тих, хто виїжджає з міста на свій страх і ризик.
  2. Через військові дії місто сильно «просіло» фінансово за доходами до бюджету. Ми недоотримали податок на доходи фізосіб у розмірі 60,5 млн грн, акцизного збору – 10,0 млн грн, плати за землю – 9,8 млн грн, податку на нерухоме майно – 10,7 млн ​​грн, єдиного податку – 20 млн грн , інших податків та зборів – 11,5 млн грн. При цьому місто має фактичні витрати майже 138 млн грн. – на зарплату (95 млн грн), оплату комунальних послуг та енергоносіїв (9,6 млн), витрати на утримання КП, які забезпечують життєдіяльність нашого міста – майже 20 млн грн. і т.д.
    Тому ми звернулися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням розглянути можливість додаткової дотації для Херсона, щоб перекрити дефіцит. Місто має жити та працювати. Незважаючи на глуху окупацію, ми зобов’язані вижити та забезпечувати життєдіяльність Херсона. Це зараз завдання номер один.
  3. З міста поїхали понад 100 вчителів та понад 3000 дітей, але більша частина все одно залишилася з нами. Онлайн навчання продовжується. Хочу звернутися до школярів. Допоможіть нам, дорослим. Ми всі зараз настільки зайняті глобальними завданнями, що не вистачає часу бути для вас прикладами ідеальних батьків. Дуже вас прошу: займайтеся самоосвітою – читайте, дивіться правильні фільми історичного, документального, наукового змісту. Сьогодні це ваш фронт, і ваш внесок у спільну Перемогу. Нашій країні необхідне грамотне, освічене покоління майбутнього, яке допомагатиме відбудовувати Україну та наші міста! З вашою допомогою Херсон розквітне.
  4. Не питайте про подробиці резонансних подій, деталей яких у мене немає і бути не може. Я так само, як і ви, чекаю на коментарі від правоохоронних органів. Утримуюсь від пліток і вам рекомендую.

Ніколи в житті ми ще так не потребували одне одного, як у ці дні. І ще ніколи ми не були такі близькі. Я вірю вам, пишаюся вами та переживаю за кожного. Ми всі, дійсно, стали однією великою сім’єю у цей тяжкий час.

Скажіть, що ще у нас може бути дорожче, ніж наші сім’ї, рідна земля та люди, які живуть на ній!”

Leave a Reply