Новини, Освіта

Батьківщиною інституційного аудиту в Україні стала Київська область

Цими днями начальники відділів / управлінь освіти, директори закладів загальної середньої освіти Обухівського району взяли участь у засіданні круглого столу «Тенденції якості освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти (за результатами проведення інституційних аудитів)».

Захід ініціювали та провели управління Державної служби якості освіти у Київській області спільно з Державною службою якості освіти України.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська зазначила:

«У 2021 році у Київській області відбулося п’ять інституційних аудитів. Маємо перші успішні практики виконання рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності у школах, де відбувся інституційний аудит. В основному це стосувалося поліпшення освітнього середовища та управлінської діяльності».

Варто зазначити, що цьогоріч в Обухівському районі у трьох закладах загальної середньої освіти планувалися інституційні аудити, є відповідні заяви на їх проведення. А в 2021 році інституційний аудит відбувся в Опорному закладі освіти «Васильківський академічний ліцей «Престиж» Васильківської міської ради Київської області, за результатами якого заклад освіти та його засновник отримали висновки та рекомендації, здійснили ряд заходів щодо підвищення якості освітньої діяльності. У звʼязку з введенням воєнного стану в Україні інституційний аудит у Академічному ліцеї №1 Української міської ради Обухівського району було призупинено.

У ході презентації аналітичного звіту за результатами інституційних аудитів директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Юрій Вергун акцентував увагу на тому, що батьківщиною інституційного аудиту в Україні стала Київська область.

«У 2019 році у двох школах Броварського району: Літківському навчально-виховному об’єднанні ім. М.П. Стельмаха та Княжицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ми з освітніми експертами апробували процедуру та інструментарій проведення інституційного аудиту, – розповів Юрій Валерійович. – Цей інструмент дав можливість керівникам шкіл та їх засновникам отримати відповіді на багато питань».

Також директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України звернув увагу на впровадження інформаційно-аналітичної системи EvaluEd, яка має на меті автоматизацію більшості процесів підготовки й проведення інституційних аудитів та самооцінювання закладів освіти.

Заступник начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Ольга Грузинська окреслила результати проведених інституційних аудитів у Київській області.

Своїм досвідом поділилися директори шкіл, де відбувся інституційний аудит минулого року.

Директор Шкарівського опорного ліцею-гімназії Білоцерківської міської ради Олег Крутаков сказав:

«Мені пощастило приймати експертну команду і бути експертом в іншому навчальному закладі, побачити цей процес із двох сторін. Обидві команди були налаштовані на пошук позитивних моментів у закладі. Цей процес об’єднував нас. Коли ти відчуваєш підтримку, така робота дає можливість віднайти ресурс у собі. Я не відчував допомогу, «яку старший дає меншому», я відчував підтримку. Допомога і підтримка – це різні речі для мене. Те, що робить Державна служба якості освіти – це дуже важливо для адміністрації і вчителів, де відбувається інституційний аудит».

А директорка Тетіївського ліцею №2 Тетіївської міської ради Білоцерківського району Валентина Колосовська зазначила:

«Відкритість, прозорість процедури, доброзичливість, толерантність, компетентність освітніх експертів, які переступили поріг школи, розвіяли хвилювання. Виникло переконання, що до нас завітали не перевіряючі, а партнери. Інституційний аудит – це є поштовх до руху вперед, підвищення та вдосконалення якості освітньої діяльності».

Нагадаємо, що інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні і управлінські процеси та дотримання закладом освіти вимог законодавства. Аудит – це нова для України процедура вивчення освітньої діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Leave a Reply