ВІЙНА, У сусідів

Біолабораторії в Україні: правда чи вигадка?

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 12 травня

Сьогоднішній огляд почнемо… із біолабораторій. Так, на білоруському держТВ вийшов сюжет із новими подробицями.

Коротко. Міноборони Росії знайшло нові підтвердження “злочинної діяльності біолабораторій” в Україні. Так, на територію ЛНР із Харкова у 2019 році надійшли заражені туберкульозною паличкою гроші. Повідомлялося, що у проєктах із виробництва біологічної зброї брали участь німецькі та польські фахівці.

Ми не експерти-інфекціоністи, але, за інформацією з відкритих джерел, паличка Коха (мікобактерія, що викликає туберкульоз), теоретично може зберігати свої властивості на банкнотах протягом декількох місяців. Але злочинний факт застосування біологічної зброї був оприлюднений чомусь лише через 28 місяців.

Ця ситуація нагадує порушену рік тому Генпрокуратурою Білорусі кримінальну справу про геноцид білоруського народу в роки Другої світової війни, який несподівано з’явився через 81 рік після її закінчення. Вже й свідків тих подій мало лишилося. Де ж раніше були? Питання риторичне.

Наступна подія вказує на важливість знання історії своєї країни.

Факт: 12 травня у Посольстві України в Білорусі відбувся спільний прийом із Посольствами Польщі та Литви з нагоди 231-ї річниці прийняття Конституції 3 травня 1791 року.

Що в цій події бачить білоруський депутат Олег Гайдукевич? Сьогодні в українському посольстві вони зібралися святкувати День Конституції Польщі. Вони що, Україну ділять уже тут? Вони вже її поділили? Без українського народу. Ми цього не допустимо. Українському народу треба повернути право вибирати свою долю”.

Для довідки. 3 травня 1791 була прийнята Конституція Речі Посполитої – перша Конституція в Європі і друга у світі (після Конституції США). Річ Посполита розташовувалась переважно на територіях сучасних Польщі, України, Білорусі та Литви. Таким чином, це важлива історична подія, яка стосується не лише поляків, а й українців, білорусів та литовців. Ця історична подія владою Білорусі завжди ігнорувалась.

Мораль. Не нехтуйте уроками історії в школі, щоб потім не нести таку х*ню і не ганьбитися, як депутат Гайдукевич.

І на завершення розглянемо роздуми військового оглядача Віктора Литовкіна про ленд-ліз для України.

Цитата 1: “Ситуація в Україні складається не на користь України. Флоту немає, авіації немає, коштів ППО немає. Ситуація в Україні є дуже поганою”.
Цитата 2: “Вони (США) не кажуть, що ленд-ліз – це постачання озброєння у кредит. Сьогодні Україна не може виплачувати. Але це нікого не турбує. Важливо, що в Україні висітиме цей величезний борг”.

Виходить дивовижна річ. ВСУ настільки слабкі, що незрозумілим чином третій місяць ефективно виюють проти “другої армії світу”, у якої начебто має вистачати. Пахне еквілібристикою якоюсь. Ще тішить, що військовий експерт переживає через відсутність авіації та системи ППО. Правда яким чином тоді збиваються російські літаки та гелікоптери – загадка. Ну, хай пропагандисти це вже самі пояснюють своєму електорату – ми й так знаємо відповідь на це запитання.

Тема ленд-лізу стала дуже популярною для пропаганди. Основний наратив пов’язаний з неможливістю України розплатитися за поставлене озброєння, українці почнуть біднішати і все в такому дусі. За посиланням можете переглянути чудове відео білоруської служби Радыё Свобода; там по-полочкам пояснюється, як насправді працює ленд-ліз.

На завершення заспокоїмо шановного військового експерта. Завдяки ленд-лізу у ЗСУ з’явиться багато різної та цікавої зброї. Доведеться вам шукати нову нішу для міркувань.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply