ВІЙНА, У сусідів

Розвиток Збройних Сил Білорусів контексті війни в Україні

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 15 травня

Розмірковуючи про розвиток Збройних Сил Білорусі, військовий аналітик Ігор Чибісов згадав і війну в Україні.

Цитата:
Проводячи спеціальну військову операцію в Україні, Росія не тільки вирішує свої військово-політичні завдання, а й фактично воює з країнами колективного Заходу. Вони підтримують Україну не лише фінансово, а й різними видами озброєнь, надають допомогу військовими фахівцями та міжнародними найманцями”.

Переформатування “спеціальної військової операції” проти України у війну з усім цивілізованим світом – тренд, що вже закріпився. Росія сприймає Україну як сферу свого надзвичайного впливу. І будь-яка допомога, яку країни Заходу надають Україні, означатиме їхню участь у війні проти Росії.

Війна безперервно пов’язана з економікою. Про неї у контексті війни міркував директор Інституту економіки НАН Білорусі Василь Гурський.

Цитата:
Є бенефіціари гібридної війни та серед ТНК. Насамперед це американський ВПК, який постачає озброєння в Україну. Для них це є бізнес. Іншими вигодоодержувачами є IT-компанії Google, Amazon, Microsoft, Meta, Facebook – розширюється сфера застосування їх платформ. Вводячи санкції проти Huawei, Яндекс та ін, вони перетягують на свій бік не лише окремих користувачів, а й цілі країни”.

Дивна виходить ситуація. Які вигоди від війни може отримати Facebook, якщо соцмережа заборонена та заблокована у Росії? Чи Microsoft, який припинив надавати послуги для клієнтів із Росії, які потрапили під санкції? Тут можна говорити про усвідомлену втрату цими компаніями частини свого прибутку в ім’я досягнення високих цілей та ідеалів.

Пропаганда приписує зацікавленість усього світу у війні, що відбувається в Україні. Захід послаблює Росію. ВПК США заробляє на постачанні озброєння. У такому разі абсолютно логічним буде виглядати причинно-наслідковий зв’язок початку війни – “у нас не було вибору; Захід не залишив нам вибору і був зацікавлений у війні”. Тому Росія може із чистою совістю вести війну “до останнього солдата“: для електорату є кілька заготовлених пояснень, а “баби ще народять“.

Вчені” та “аналітики” продовжують виправдовувати і пояснювати безглузду війну.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply