ВІЙНА, Ольга Журавська-Товмач, Очима жінок

Зараз завдання кожного, як можна голосніше заявити на весь світ: хто такі українці

Про те, що це працьовиті люди, які хочуть жити на своїй території, продовжувати традиції свого народу, не забувати про культуру і дбати про майбутній розвиток своєї держави. Дуже дорогою ціною, але відтепер, в усіх куточках світу почули про Україну. Тепер вже тебе не назвуть ” фром раша” і на паспортному контролі ти гордо протягнеш паспорт українця. Вільного, нескореного, сильного духом і сповненого віри.

Вчора мала честь бути делегатом від нашої громади у дружній Румунії, де Союзом українців в Румунії було організоване свято української вишиванки. Етнічні українці, які народилися та проживають у Румунії вже шостий рік вшановують генетичний код української нації – вишиванку.

Депутати парламенту, повітові голови, префекти, голови громадських організацій та багато інших посадовців – вони всі висловили величезну підтримку нашому народу, до них долучилися і прості люди як українського, так і румунського, німецького та ромського походження 🙏 і не тільки словами.

Доречі, саме Союз українців у Румунії був однією з перших організацій, які надали гуманітарну допомогу для Української громади.

Там, де є єдність, там буде перемога. Весь світ не може бути не правий, а один дурень мати правду“, – такими словами закінчив свою промову Микола-Мирослав Петрецький, депутат Парламенту.

Маю надію, що в наступному році ми будемо святкувати день вишиванки в Україні. Гарній і відбудованій“, – сказав голова повітової ради Сату- Маре.

Ні бомба, ні пуля не зможуть роз’єднати Україну і Румунію. Це я точно знаю. Кризи, які були в Україні і Румунії ніколи не роз’єднувати нас, і у цій війні ми на боці України. Зберігайте традиції, віру і не полишайте вірити в краще, а ми будемо підтримувати вас далі“, – наголосив Адріан Козма, депутат від ліберальної партії у Парламенті.

Вклоняюся низько всім українцям і воїнам, що захищають Україну від агресора і зокрема Президенту Зеленському, що робить все для того, щоб наблизити перемогу докінця. Україна виграла Євробачення – це гарний знак і старт для перемоги у війні“, – на оптимістичній ноті завершив свій спітч Ромео Поп.

Де б ви не були у світі несіть гордо своє українське походження. Толерантність, культура, мова та вдячність – мають стати саме тими маяками, які відрізняють нас з-поміж інших.

Дякуємо голові Союзу українців у Румунії Ira Liuba за запрошення і надану допомогу. Ми відчуваємо вашу підтримку.

#SaveMariupol

#МолииосьзаМаріуполь

#MariupolCenterOfTheWorld

Доповнено

Leave a Reply