ВІЙНА, У сусідів

Cкладання присяги новим складом білоруських солдатів-строковиків

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 21 травня

Весь день в інформаційних ресурсах Міністерства оборони Білорусі висвітлювали складання присяги новим складом солдатів-строковиків. Захід рядовий та плановий. З незвичайного, що впало у вічі – це велика кількість солдат-контрактників, які приймали присягу.

Як це зазвичай і відбувається з учасниками військової агресії – після неуспішних спроб донести усьому світу “звідки на Білорусь готувався напад” дипломати починають активно топити за мир та дружбу. Слово надається працівнику Постійного представництва Білорусі при ООН Олександру Шмату:
Небажання окремих країн спільно працювати над зміцненням єдиної безпеки, ігнорування та неповага до законних інтересів партнерів підривали можливість конструктивного діалогу та вилилися у гарячий конфлікт в Україні”.

Традиційно у всіх бідах та проблемах винен Захід, який не залишив іншого вибору Росії, окрім як розпочати війну. Читаючи висловлювання білоруських дипломатів складається враження, що вони паралельно одержують інструкції з МЗС Росії.

Наступний матеріал буде присвячено вбивствам цивільного населення в Україні. Колумністка держвидання Олена Красовська звинувачує СБУ у масових та навмисних вбивствах мирних громадян, а Бучу називає “інсценуванням”. Для розуміння глибини думки – наведемо лід матеріалу:
Україну сильно надихнула реакція світової спільноти на інсценування, проведену у Бучі. Режисери цього дійства навіть трохи розгубилися, коли через криво сляпану дезінформацію Росію стали активно цькувати, у тому числі і на рівні ООН. Внаслідок цього Росія навіть поплатилася своїм місцем у Раді ООН з прав людини”.

Очікувати від пропаганди на розкриті (і тих, які продовжують з’являтися) факти скоєних російськими військами військових злочинів на окупованих територіях України іншої реакції не доводиться. Весь світ побачив велику кількість фотографій із Бучі та інших міст, звільнених від російських військ. І щоб пом’якшити вплив інформації пропаганда почала запускати безліч різних версій, щоб змусити засумніватися в її правдивості.

Особливість висвітлення білоруською пропагандою війни в Україні – це повне копіювання та просування російських наративів. На словах білоруські пропагандисти готові “рвать тельняшку” за Русь-матінку та її геополітичні інтереси.

Депутат Олег Гайдукевич визначив головну мету “спецоперації” в Україні:
Найприкріше, що Україна та українці зараз ніяк не вирішують свою долю. Я вважаю, що основним завданням під час спецоперації є повернути українцям право самим визначати свій шлях“.

Спочатку у цій фразі закладено логічну суперечність. Росія починає війну, щоб українці могли самі “визначати свій шлях”, бо вони його визначають самостійно чи неправильно. Але виходить, що Росія під дулом автомата нав’язує свій варіант розвитку. Як можна насильно забезпечити можливість правильного вибору – незрозуміло.

Пропаганда активно використовує тезу про “неспроможність” українців, що їх позбавили права визначати майбутнє своєї країни. Запуск у громадське поле подібної тези робить ще більш привабливим ведення війни, наповнюючи її все більш благородними та високими сенсами.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply