ВІЙНА, У сусідів

Білоруська пропаганда продовжує крутитися, як на сковорідці

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 24 травня.

1) Депутат Олег Гайдукевич поміркував про миролюбну зовнішню політику Білорусі:

Білорусь завжди боролася за мир. Протягом усіх років. Якщо брати Україну, то з 2014 року, з моменту початку громадянської війни там ми робили все для світу. Це і Мінські угоди, і майданчик із врегулювання конфлікту. І навіть зараз, коли Білорусь незаконно, несправедливо називають агресором. Це брехня, брехня. Ми завжди працювали на світ”.

Можна відзначити кілька моментів. Режим Лукашенка, як і раніше, сподівається у вигідному для себе світлі зіграти миротворчу карту, як це було у 2014-15 роках. Поки що це не дуже добре виходить, адже ніхто не забув “звідки готувався напад”. А гігабайти відео про те, як російська бронетехніка ломиться через кордон 24 лютого, інтернет теж пам’ятає. Але щоб виживати в ситуації, що склалася, доводиться петляти і маневрувати. Згадка несправедливого надання статусу “з агресора” свідчить, що цей НЕ почесний титул завдає певного дискомфорту режиму та його прихильникам.

Ще можна звернути увагу, що війна України проти Росії, яка йде з 2014 року, на думку депутата є “громадянською війною”. Далі залишаться лише згадати про військову форму і танки, куплені на Воєнторг.

2) Білорусь вірна своїм союзницьким зобов’язанням. Тому завжди підставить своє плече Росії. Про це заявив доктор військових наук, професор Микола Бузін:

Протягом тривалого періоду Україна розглядалася західними елітами як плацдарм для боротьби з РФ. Білорусь вірна своїм союзницьким зобов’язанням та протягом усіх років підтримувала РФ”.

Виходить досить складна смислова конструкція. За офіційною версією, Україна хотіла напасти на Білорусь (не питайте, навіщо нападати на країну, де тільки-но пройшли військові навчання, і біля кордону сконцентровано потужне військове угруповання). При цьому Білорусь – це найближчий союзник Росії, і завжди її підтримуватиме у всіх благих і не дуже починаннях.

Після того, як громадськості не було пред’явлено серйозних доказів, що “4 позиції готувалися завдати удару” (крім карти зі стрілками), у хід пішов союзницький борг. Виходить зручна ситуація: ми не воюємо – ми лише виконуємо союзницькі зобов’язання. І нам не важливий ступінь шизофренічності питання.

Чим більше минає часу з початку війни – тим більш строкатою стає варіативність причин підтримки Білоруссю Росії. Очікується, що в середньостроковій перспективі режим оголосить про окупацію Білорусі російськими військами, обґрунтовуючи цим підтримку агресії та подання своєї інфраструктури. “Нас змусили“.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply