ВІЙНА, У сусідів

Зустрічі-політінформації, що проводяться військовими в Білорусі для “громадянських”

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 25 травня.

Однією з форм інформаційної роботи з населенням у Білорусі є проведення зустрічей-політінформацій, де військові “доводять”, що насправді відбувається у світі. Наприклад, так описується зустріч, яка відбулася сьогодні у місті Дрогичин Брестської області:

В установі “Територіальний центр соціального обслуговування населення” виступив військовий комісар О.Андрощук. Метою зустрічі було доведення військово-політичної інформації, висвітлення питань щодо ситуації в Україні, доведення достовірної інформації щодо несення служби військовослужбовцями РБ виключно на території нашої держави”.

Ні, це не архівні спогади родом із СРСР. Це сучасні реалії Білорусі. Подія хоч і рядова, але показова. Останнім часом не повідомлялося про подібні зустрічі-політінформації, що проводяться військовими для “громадянських”. Найімовірніше, місцева ініціатива для фотозвіту вищого командування.

А пропаганда тим часом продовжує поширювати наратив про територіальні претензії Польщі до України.

Про це сьогодні міркували:

військовий експерт Олександр Павловський

Польська сторона давно готувалася до розчленування України. У п’яти областях видано карту поляка, і ці громадяни ставлять питання не лише про те, що просить Зеленський (запровадити польські війська до Західної України), а й захистити етнічних поляків”.

викладач Юлія Абухович:

Таке враження, що Україна є надто великою і різною для маріонеткового управління. Звичайно, простіше розділити на багато маленьких Україн і над кожною поставити свій контроль. Схоже, до цього все йде і навіть обивателі розуміють, що справа не в якихось претензіях РФ”.

Наративи про “розчленування України” спрямовані насамперед на внутрішню (білоруську) авдиторію. З їхньою допомогою має відбуватися залякування населення. Адже після “розділу України” польські імперіалісти не зупиняться і підуть приєднувати вже Західну Білорусь. Вплив таких наративів на українську авдиторію оцінити складно. Однак, зважаючи на той рівень підтримки, яку Польща надає зараз Україні, можна припустити, що українські слухачі/читачі “покрутять пальцем біля скроні” на такі звинувачення на адресу польських політиків.

Вкидання подібних теорій має створювати нові інформаційні приводи для бурхливих обговорень та рефлексій. Важливо відзначити, що Росія реалізує не теоретично, а на практиці процес відторгнення частини територій України.

“Переклад стрілок” на Польщу допомагає зміщувати інформаційний порядок денний.

У білоруській пропаганді вигадок та фантазій більше, ніж у російських народних казках.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply