ВІЙНА, У сусідів

Успіх – річ умовна

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 27 травня.

Приголомшливий успіх спецоперації в Україні, проведення якої планувалося за 4 дні (але операція триває вже 4 місяць), викликає істерику на Заході. Про це заявив голова Белтелерадіокомпанії Іван Ейсмонт:
“На тлі успіху російської спецоперації у країнах зростає істерика. Вони часто змінюють настрої: від апатії до готовності вступити у збройний конфлікт. З цього приводу ми чули різні заяви”.

Успіх – річ умовна. Публічно виразно і чітко не озвучувалися цілі “спецоперації”. Тому оцінити її успішно в позитивному ключі поки що важко. Напевно, в чому поки що досягла успіху російська армія – так це в утилізації своїх солдатів і військової техніки.

Проте частина території України була окупована. Напевно, це вважає “успіхомІван Ейсмонт. Чим більше говорять про успіхи – тим менше їх є насправді.

Але не все так погано. Незважаючи на заяви білоруських чиновників про нібито про захід українських ДРГ” на територію Білорусі, а також концентрація великого військового угруповання біля кордонів – небезпека війни для Білорусі знизилася. Про це заявив політолог Олександр Шпаковський:
Для Білорусі також існує небезпека війни, але вона знизилася порівняно з березневим чи квітневим періодами. “Тоді з боку українських посадовців відкрито звучали заяви про можливість завдання ракетних ударів по нашій території. Наразі такі заяви на офіційному рівні не звучать. Водночас небезпека війни зберігається”.

Ця заява примітна тим, що вона дещо розходиться з офіційною позицією та лінією. Офіційно Україна сконцентрувала велике військове угрупування біля Білорусі. Вчора було публічно заявлено про створення у Білорусі нового оперативного командування – Южного. А тут “небезпека війни знижується“. Рассинхрон та нестиковка виходить. Можна припустити, що різні спікери не встигли погодити методики через необхідність інтенсивно робити різні заяви.

Але є й інші погляди на перспективи ескалації воєнного конфлікту. Слово надається голові Білоруського товариства “Знання” Вадиму Гігіну:
Українці й до початку воєнної операції витрачали близько 6% ВВП на військовий бюджет. У нас навіть близько такого нема. Тому ескалація розпочалася давно”.

Для країни, яка вже 8 років воює на Донбасі, має агресивного сусіда, військовий бюджет у 6 відсотків ВВП – абсолютно логічно. Але логіка ніколи не була сильною стороною для білоруської пропаганди.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply