ВІЙНА, У сусідів

5 вихідців з Білорусі, які загинули, воюючи на стороні рф

Від початку війни в Україні, білоруські добровольці приймають активну участь у бойових діях на стороні України. Білоруси вже створили свій полк і декілька загонів.

Відомо, що в боротьбі за свободу України вже загинуло 6 білорусів: Павел «Волат», Константин Дюбайло «Фенікс», Дмитрій Рубашевський «Ганс», Дмитрій Апаносович «Терор», Ілля Хренов «Літвін» та Олексій Скобля «Тур».

Однак є і вихідці з Білорусі військові, які воюють на стороні рф, хоча про них інформації значно менше. Видання @radiosvaboda намагалося зібрати інформацію про вихідців із Білорусі, які приймали участь у війні на стороні рф і загинули.

▪️Николай Марков (пілот, 63 роки, з м. Ліда)

Літав «від якогось ЧВК» і був збитий 12 травня над містом Попасна (Луганська область, Україна). Похований в Ліді.

▪️Павел Явглевський (51 рік, з м. Ліда)

Позивний «Кадет». Народився в м. Ліда (Гродненска обл, Білорусь). Брав участь у війні на сході України з 2014 року, у 2015 році був поранений.

Навчався в Мінському суворовському училищі, потім — у Донецькому вищому військово-політичному училищі. Загинув 9 квітня, коли батальйон так званої «Народної міліції ДНР» на чолі з Явглевським спробував атакувати позицію бійців «Азова» в Маріуполі.

▪️Петр Лузанов (капітан, 33 роки, з м. Мозирь)

Позивний «Петрович». Помер 24 березня. Скоріш за все був заступником командира батальону, капітаном.

Сам він виходець із Мозиря, навчався у Воєнній академії в Мінську. Служив у в/ч 08805 в Донецьку. Загинув під Маріуполем.

▪️Ілля Курналев (21 рік, з м. Ганцевичі)

Позивний «Білорусь». Помер 30 березня. Сам родом із Ганцевичей (Брестська область, Білорусь), але родина переїхала в Донецьк. Більшість рідних залишилося в Білорусі.

▪️Владислав Чернов (молодший сержант, 25 років)

Молодший сержант ВС РФ, народився в Могилевській області, але у віці двох років він разом із сім’єю переїхав у Тамбовську область Росії. У 2020 році вступив в армію за контрактом. Служив у Ленінградській області.

Помер 28 березня. Посмертно нагороджений російским орденом Мужності.

@Hajun_BY

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply