ВІЙНА, У сусідів

Можна безкінечно дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода і як білоруські чиновники і пропагандисти обговорюють ситуацію в Україні

Обзор основних заходів білоруської пропаганди про війну в Україні за 2 червня.

Сьогодні своїми роздумами на цю тему поділився голова білоруського парламенту Володимир Андрейченко:

«Сучасна Україна вже не є суверенною стороною. Наша Південна сусідка знаходиться під зовнішнім управлінням”.

«Україна перетворилася на інструмент Заходу для знищення Росії, а збройний конфлікт на її території підготовлений американськими кураторами».

Україна позиціонується як виключно не самостійна країна, яка мала наглість відповісти на агресію росії. Ось якщо б Україна повернулася в «православне самодержавне лоно» і «топила за русский мир» – ось це було найвищим проявом самостійності та суверенності.

Антитезою не самостійності і залежності України є, безумовно, Білорусь – останній оплот демократії та незалежності у всьому світі, країна, яка є самим не нахиленим у світі лідером. Ну і щоб тримати марку та імідж перед своїми сторонниками у внутрішньому інфополі доводиться самостверджуватися за рахунок інших країн.

Постійно доводиться чути роздуми про те, що дана війна в Україні – це все через Захід, і саме він винен у кровопролитті. Але тоді виходить наступний розклад: США попросили Росію напасти на Україну (благо, Росія не відмовляється, що напала на Україну) для того, щоб знищити Росію. Серьезно? Надто складна багатоходівка виходить. Але саме такої позиції дотримується вся верхівка білоруського парламенту. Нещодавно було озвучено рішення про створення нового оперативного командування білоруської армії – Південного. Обґрунтувати необхідність годування за рахунок бюджету додаткових «кабінетних генералів» спробував військовий аналітик Андрій Чернобай:
«Багато років на кордоні з Україною було спокійно і ми знаходилися в дружніх відносинах. Але віднедавна курс нашої південної сусідки різко змінився, що стало причиною виникнення конкретних угроз для безпеки Білорусі. Протягом останніх місяців ми вимушені посилювати охорону держкордони з Україною за рахунок додаткових військових частин».

Все як завжди: жили собі, горя не знали, доки прокляті українці не створили загрозу для безпеки Білорусі, і не почали вирощувати у себе нацистів-націоналістів. Після подій 24 лютого щось малоймовірне мало відбуватися, щоб військово-політичне керівництво України перестало “тримати ухо востро” у білоруському напрямку.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply