ВІЙНА, У сусідів

Обзор основних змін на території Білорусі за початок червня

2 червня з Гродно виїхав великий ешелон техніки, який розділився на дві частини в Барановичах. Основна частина техніки відправилася в Брест (37 одиниць БМП, БТС-4, 4 ЗРК «Стрела-10» на базі МТ-ЛБ, 2 БРЭМ-2 та кілька МТ-ЛБ). Друга

частина приїхала в Лунинець (5 ЗРК 9К33М3 «Оса», 2 Урала, БТР-2, 2 одиниці ТМЗ для ЗРК «Оса» під тентом). Варто відзначити, що приблизно місяць тому була помічена ця ж техніка під навантаженням в Хойниках, потім перемістилася в Гродно. Техніки на посилення кордонів у Гомельській області було значно більше.

Для наступальної операції таких сил недостатньо. Частина армії и техніки до сих пір стоїть вздовж Польського і Литовского кордонів. Не варто забувати, що на блокпостах також використовується техніка, така як БТР, Т-72 і БМП. У багатьох військових частинах проводять активні тренування бійців (на приклад, в Колодищах і Борисові).

Крім того, надходили повідомлення про мінімування прикордонної території Білорусі з Україною. Інформація підтвердилася: проводилась установка протитанкових, протипіхотних і сигнальних мін. Варто відзначити, що в Білорусі були випадки підривів військових на мінах, які залишили ВС РФ. Не варто забувати, що військова техніка в Білорусі поступається сучасному озброєнню ВСУ, так же як і якість мін.

2 червня на брифінгу в Україні Олексій Громов повідомив про те, що білоруські війська мінують прикордонну територію Білорусі з Польщею і Україною. Олексій Громов зазначив, що загрози нападу з боку Білорусі поки немає. Основні зусилля ВС РБ зосереджені на розведенні та мінуванні доріг на прикордонній території.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» уважно стежить навіть за невеликими переміщеннями чи змінами у військовій активності на території Білорусі.

@Hajun_BY

Беларускі Гаюн

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply