ВІЙНА, У сусідів

Білоруська пропаганда продовжує відпрацьовувати тему українських біженців

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 5 червня.

Пропаганда продовжує відпрацьовувати тему українських біженців, які виїхали до країн ЄС. У поведінці “не по-людськи” в ефірі держТВ біженців звинуватила директор громадської організації “Дельфіни” (Донецьк) Ольга Волкова:

– “Ті, хто кидають свої будинки – це вже все. Спочатку ти поїхав з Донецька, потім ти поїхав з Києва. Потім ти поїхав з України. Ти вимагаєш від іншої країни своїх хочу. З чого раптом? Ти на чужій території знаходишся, чому тобі хтось щось винен?“.

– Багато українських біженців хочуть залишитися в Білорусі. “Але знову ж таки, багато хто скаржиться, що є нормальні люди, які хочуть працювати, а є ті, хто приходять і кажуть: дайте, бо я такий бідний і нещасний“.

Для початку варто запитати: яку експертизу може мати директор благодійної організації з Донецька в темі українських біженців у ЄС? Швидше за все, жодної. Не дивно, що у коментарі для держТВ простежується тенденційність викладу та суб’єктивність.

Враховуючи драматичні події, що розгортаються зараз в Україні, так чи інакше відбуватиметься зіткнення думок двох груп людей: тих, хто виїхав і залишився захищати країну (зі зброєю чи без). Тому можна констатувати наявність критики та викликання почуття провини у першої групи тих, хто “виїхав“.

Ймовірно, на загострення відносин між тими, хто “виїхав” і “залишилися“, і направлений даний матеріал. Завдання – викликати ненависть в одних та почуття провини – в інших.

Також спікер заявляє, що “На багатьох магазинах написано: не пускати. Тому, що люди поводяться по-скотськи“. Важко сказати, що було на увазі. Доказів у матеріалі не наводиться, контекст ситуації не розкривається. Більше схоже на якісь плітки, які видаються за думку експерта, який володіє предметною областю.

Відмінна риса подібних матеріалів, яка відразу впадає в око – це лестощі на адресу Білорусі та її влади. Мовляв, все чудово! І люди мріють залишитися в країні для життя, щоб працювати у колгоспі чи на заводі за скромну зарплатню. Тільки ось люди погані трапляються, і не хочуть працювати. В даному випадку можна побачити кивок і у бік біженців із Білорусі, які з політичних причин змушені залишати країну.

Найімовірніше, тема з біженцями з України активніше розкриватиметься у держЗМІ. Продовжуватимемо стежити за розвитком подій.

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply