ВІЙНА, У сусідів

Монети різних країн, які присвячені Україні

-Espreso.tv:

У Ватикані випущено спеціальну срібну монету, присвячену Україні. Її вага становить 23 г, ціна – 50 євро. Весь прибуток від продажу монети спрямують на допомогу Україні.

Відомо, що дизайн монети розробили мисткині Орієтта Россі та Даніела Лонго.

На монеті вони зобразили трьох людей, які тікають із міста, зруйнованого бомбами, на чолі з молодою мамою, яка йде назустріч. Угорі латиницею та кирилицею напис “PAX – MИP”.

На аверсі Даніела Лонго зображує голуба миру, внизу – герб Папи Франциска та частину молитви, яку він прочитав під час загальної аудієнції 16 березня 2022 року.

«Це не просто символ, це справжній жест на підтримку України: на 100-й день вторгнення росії в Україну Ватиканський офіс філателії та нумізматики випустив спеціальну срібну монету, присвячену Україні», – наголосив посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Монета Ватикана

Оbozrevatel:

Банк Естонії планує випустити в обіг монету номіналом 2 євро, присвячену Україні. Її дизайн створила українка, яка навчається в Естонській академії мистецтв (Estonian Academy of Arts). Очікується, що до кінця цього року буде випущено спеціально розроблені монети, а виручку передадуть НБУ (Національний банк України).

2 євро, присвячені Україні та свободі, були розроблені харків’янкою Дар’єю Тітовою. Вона вказала, що зобразила на монеті дівчину як символ ніжності, яка у свою чергу оберігає птахів у руці, пише прес-служба Банку Естонії.

Монета Естонії

СЛОВО І ДІЛО:

«Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, які увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантам та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет», – йдеться у повідомленні у Facebook від музея грошей НБУ.

На реверсах обох монет зображено жінку, що уособлює образ свободи. Дизайн зворотної сторони монети створено за мотивами ескізу художника та медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, яка йде».

У дизайні інвестиційних монет 2022 року є багато українських національних символів. На реверсі першої монети навколо жінки у квітковому вінку майорить синьо-жовтий прапор. На реверсі друга жінка одягнена у кольори українського прапора і йде полем соняшників. Крім того, із соняшників складається вінок жінки, а букет із цих квітів вона тримає в руках.

Як зазначили у музеї, суцвіття соняшника стали символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічним втіленням Дня пам’яті захисників України, який щорічно припадає на 29 серпня.

На аверсі обох монет зображено культовий американський орел у польоті. Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу оновлено у 2021 році, його створила художниця Емілі Дамстра.

На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, виконане у фарбах української символіки.

Американські монети

Сайт сувенірного магазину Білого дому:

У США випустили памʼятні монети з нагоди звернення президента України Володимира Зеленського до американського Конгресу 7 березня 2022 року. На одній зі сторін монети написано: “Лідер світу. Лідер миру“.

Коштує така монета 100 доларів, і всі 100% прибутку від цього продажу підуть американському Червоному Хресту для зусиль з надання допомоги Україні. Тираж її обмежений — 2500 шт. Монета має сертифікат автентичності, до неї вручається оксамитовий подарунковий футляр з зовнішньою коробкою з двох частин з золотим президентським друком. Передзамовлення доступне до 15 червня.

Чеська Республіка висловила підтримку Україні, випустивши колекційну банкноту під назвою Sláva Ukraině (Слава Україні). Всі кошти, отримані з її реалізації, направлять на допомогу нашій державі.

На аверсі банкноти зображений Монумент Незалежності, який знаходиться у самому центрі Києва, на реверсі — Софійський собор, над яким розвиваються синьо-жовті стяги й виділена Україна на карті Європи.

Придбати купюру можна на сайті за 1500 крон (приблизно 1980 гривень). Новинку доставлять до покупця у спеціальній якісній упаковці.

Банкнота Чехії

Leave a Reply