ВІЙНА, Новини, У сусідів

Гнів “праведний” від білоруських пропагандистів на адресу керівництва України

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 6 червня.

Не минає і дня, щоб пропагандисти та чиновники не випустили гніву праведного на адресу керівництва України, і зокрема – Володимира Зеленського. Сьогодні із найжорстокішою критикою на Зеленського накинувся депутат Олег Гайдукевич:

– “Він (Лукашенко) про це говорив неодноразово – НАТО вестиме війну з Росією на території України до останнього українця. Тобто ніхто не береже людей. Скільки вже було військових ЗСУ, що здалися, в полон, які розповідали: їм начхати на наші життя, нас кинули”.

– “Він (Зеленський) не може ухвалити рішення, наприклад, домовитися з Росією про мир. Не може. Йому не дадуть. Тобто він не самостійний, і це армія відчуває”.

Білоруська пропаганда найчастіше оперує обмеженим пулом наративів та меседжів, придуманих їх російськими колегами. Як приклад такого меседжу можна навести “НАТО воює з Росією до останнього українця”. І тут виходить дивна ситуація. З одного боку, спікери НАТО публічно та неодноразово заявляли про неучасть зараз (та й у майбутньому) у війні в Україні військ країн-учасниць альянсу. При цьому відбувається надання військово-технічної допомоги Україні та її збройним силам.

Проте пропаганда трактує це як війну НАТО проти Росії. Начебто Росія не повинна мати бажання, щоб у війну проти її армії вступили армії країн НАТО. “Друга армія світу” не може четвертий місяць розгромити українську (хоча за офіційними зведеннями це мало давно статися).

Несамостійним президента України називають постійно, звинувачуючи у небажанні вести переговори з Росією. Щоправда, Зеленський з перших днів війни постійно заявляв про готовність зустрітися особисто з Путіним та вести переговори. Інше питання, що другий бік конфлікту оперує неадекватними вимогами та дивними термінами “денацифікація, демілітаризація та ін“. @Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply