ВІЙНА, Новини, У сусідів

Виявляється, на межі України та Білорусі “провокацій відбувається безліч”

Огляд основних подій білоруської пропаганди про війну в Україні за 9 червня

Провокація за участі українського БПЛА, про яку ми розповідали вчора, отримала сьогодні розвиток та продовження. Виявляється, на межі провокацій відбувається безліч. Але про них не розповідають громадськості, щоби не провокувати Україну! Слово надається голові правління «Білоруського товариства «Знання» Вадиму Гігіну:

– Чому останнім часом почастішали спроби провокацій у білоруському прикордонні?

– Не почастішали. Просто наша сторона почала інтенсивніше заявляти про них. Це тривало весь час і до початку спеціальної військової операції Росії в Україні, просто ми, не бажаючи провокувати, не всі розголошували. Понад те, запевняю, і зараз не все відомо.

Обґрунтування звучить, м’яко кажучи, дивно. Одна справа – не відповідати на реальні провокації чи агресію. Наприклад, Україна не завдавала ракетних ударів по військових об’єктах Білорусі, де знаходилися (і продовжують перебувати) російські війська. Ось було ухвалено таке політичне та військове рішення. Однак ці факти публічно озвучувалися (і продовжують озвучуватись) військово-політичним керівництвом України. Як інформування суспільства про нібито українські провокації може “спровокувати” Україну?

Тут навпаки треба було б трубити, що Україна ось-ось завдасть удару з 4 позицій, дрони свої постійно запускає, нервує білоруських військових. Не треба бути великим стратегом, щоб знати просту істину: якщо відбувається обмеження чиїхось прав, порушення закону, то розголос – один із дієвих інструментів боротися з такими проявами. Та й електорат можна було спробувати мобілізувати на темі реальної загрози (на міфічних історіях про брязкання гусениць танків під Гродно, коли немає доказів, мобілізація не відбувається).

Але так чомусь не відбувається.

Можливо, весь секрет у тому, що провокацій як таких не відбувається на кордоні, Україна на Білорусь нападати не збирається, а винаходити і знімати фейкові репортажі – клопітка справа, для якої потрібні виконавці, які розумні виконавці. Зате є привід виставити себе в ролі виключно мирної країни, яка на удар дроном в одну щоку з радістю підставить іншу – аби не провокувати на новий удар по щоці. Щоправда, саме така стратегія стимулюватиме противника завдавати по щоках все нові й нові удари дронами. Але так добре.

А пам’ятаєте, російська пропаганда запустила інформацію про біолабораторії в Україні, які виробляли пекельну хімічну зброю?

Тема начебто вже зійшла і здебільшого всіх відпустила. Але сьогодні на авансцену вийшов міністр із надзвичайних ситуацій Вадим Синявський:

Офіційна заява російської сторони: Міністерство оборони, МЗС відповіді не отримали (щодо біолабораторій в Україні). Хіміки, радіологи роблять офіційні заяви, публікують документ, офіційно звертаються до Пентагону з проханням роз’яснити, а відповіді немає. Нас це може не хвилювати? Ми повинні це вивчати і бути всебічно готові до різного роду вкиданням, у тому числі до так званих фейків, а вони є”.

Можна з упевненістю сказати, що міністр з надзвичайних ситуацій виявився сам не готовий до “вкидів та фейків”, які породили російські пропагандисти про біолабораторії в Україні. Важко відстежувати те, чого немає. Але для білоруського МНС, мабуть, немає нічого неможливого 🙂

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply