ВІЙНА, Новини, У сусідів

Пропаганда наполягає, що саме Україна всіляко намагається вплутати Білорусь у війну

Обзор основних заходів білоруської пропаганди про війни в Україні за 11 червня.

Пропаганда наполягає на тому, що саме Україна всіляко намагається втянуть Білорусь у війну. Про цілі таких дій поговорив директор видавничого будинку “Беларусь сегодня” Дмітрій Жук: Сьогодні задача, яка стоїть в тому числі перед нинішньою владою України, – це втягнути нас у цей конфлікт, а ціль одна і та ж – вирівняти лінію від Пскова до Брянська“.

Зазвичай в таких ситуаціях ми задаємо просте питання: для чого? Для чого Україні “другий фронт” з Білорусю, якщо зараз ідут важкі бої на сході? Це якби людина втратила одну ногу через хворобу/поранення і вирішила просто так відрізати другу. Для симетрії. Горить хлів – гори і хата.

Пропаганда інтерпретує заяву/інформацію військово-політичного керівництва України про участь білоруської армії в бойових діях проти України як бажання втягнути Білорусь у війну. На сьогоднішній день на 100 відсоткового підтвердження участі білоруської армії в бойових діях в Україні немає. Можна припустити, що не останню роль у цьому відіграли вказані вище заяви, і їх вплив на громадську думку та “уми” військових/їх родичів.

Примітно, що пропагандисти пішли далі за тезою “бандерівці хочуть втягнути Білорусь у війну”. Раніше це звучало приблизно як слова Партоса з “Трьох мушкетерів”: “Я б’юся, тому що я б’юся”. Тепер з’явилася конкретна мотивація і територіальний контекст: “лінія від Пскова до Брянська“. Навіщо Україні нові території – питання з зірочкою. Адже в такому разі, як мінімум, істотно збільшується протяжність російсько-українського кордону. В умовах війни це означає для України необхідність прикриття ще більшої території, концентрації біля кордону додаткових військ, створення інфраструктури та інш. Яка у цьому вигода – питання риторичне.

До речі, ділянка території Росії від Пскова до (щонайменше) Себежа межує з Латвією, а не з Білорусю. Виходить, щоби втілити в життя підступний задум українських стратегів (у версії пана Жука) Україні треба ще й Латвію захопити? Ну таку багатоходівку взагалі складно прокоментувати людині при здоровому глузді.

Чекаємо на версію, що Україна піде воювати проти Білорусі для захоплення Мінського тракторного заводу та забезпечення українських фермерів сільськогосподарською технікою 😒

@Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply