ВІЙНА, Новини, У сусідів

Орки цілеспрямовано знищують українські музеї та крадуть унікальні артефакти – The Guardian

Як повідомляє англійська газета The Guardian з посиланням на відомого антрополога Брайана Деніелса, міжнародна група вчених та експертів з цифрових технологій, яка відстежує факти крадіжок історичних цінностей, зафіксувала групу російських фахівців, які займаються контрабандою цінних історичних артефактів з України. “Зараз є дуже вагомі докази того, що це навмисний крок росії, коли певні картини та прикраси вишукуються і вивозяться в росію“, – підкреслює Деніелс.

З лабораторії в американському штаті Вірджинія вчений та його колеги стежили за розграбуванням та знищенням культурних цінностей з початку вторгнення росії в Україну та виявили закономірності у злочинах. Слід крадіжок значною мірою зосереджено на дорогоцінному скіфському золоті. “Ці предмети візуально приголомшують і зараз так багато повідомлень про крадіжку, що очевидно, що це стратегія“, – свідчить Деніелс.

Вчений не знає, чи була грошова цінність найважливішим фактором для росіян або предмети були обрані через їх культурне значення. “Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, із претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами“, – зазначив антрополог. За його словами, крадіжки, як правило, слідують за загрозливими допитами музейних зберігачів та наглядачів. Тому, як наголошує вчений, міжнародна наукова громадськість дуже стурбована безпекою музейних працівників, особливо тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Медиаоборона

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply