ВІЙНА, Новини, У сусідів

За останні кілька днів у Білорусі помітно побільшало навчально-тренувальних заходів білоруської армії

Огляд основних змін на території Білорусі за останні кілька днів

У Білорусі помітно побільшало навчально-тренувальних заходів білоруської армії. Окрім звичайних тренувань, тричі проводилися перевірки сил реагування, які наочно показали командуванню час реагування та транспортування основних сил у прикордонні райони.

На даний момент у Білорусі все ще недостатньо сил для ведення масштабної наступальної операції з огляду на реалії ведення сучасної війни, де технології та згуртованість особового складу означають більше у досягненні успіху, ніж розмір армії або товщина броні застарілого танка. Білоруську армію вже покинули термінові призвані у 2020 році, які під час служби могли перебувати в інформаційному вакуумі, зумовленому подіями 2020-го. З початком війни в Україні, незважаючи на “закритість” військових частин, інформація про те, що відбувається навколо, таки доходить до строковиків (і від родичів, і від політруків), так само як приходить і зворотний зв’язок та їхні думки про війну.

Точну статистику складно навести через відсутність репрезентативних опитувань, але всіх людей в армії умовно можна поділити на 3 основні групи:

*противники війни з Україною;

*Ті, кому все одно;

*Ті, хто рветься в бій. Їх не багато, але вони помітні і виставляються на показ. Їхня позиція не є соціально схвалюваною, але безпосередньо підтримується нинішньою владою, у зв’язку з чим така поведінка лише сильніше відштовхує від них оточуючих. Важливим аспектом є сучасне оснащення армії. Військових у Білорусі сильно лякає звичайний 20-кілограмовий Javelin, від якого не сховатись за шаром броні. І вони уважно переглядають роботу мобільних груп ЗСУ, що потрапила на відео. Значного збільшення кількості військ уздовж кордону з Україною не помічено. Спостерігається невелика активність у Брестському, Кобринському, Гомельському, Єльському та Лельчицькому районах. Висока ймовірність того, що весь рух у Білорусі та перевірка сил реагування здійснюється для створення видимості активності та відтягування сил ЗСУ від основної лінії фронту. Військове керівництво чудово розуміє, що у великої кількості білорусів в Україні є родичі, і що це може особливо впливати на і без того невмотивованих солдатів у спробах схилити їх до співучасті у військових злочинах. Ситуація може змінитись після активної фази проведення навчань на території Гомельської області, початок яких заплановано на 22 червня. Помічена вчора активність на території колишньої військової частини РВСН у Житковицькому районі, якщо вона продовжиться, враховуючи поточний стан інфраструктури там, з високою ймовірністю буде лише видимістю бурхливої ​​діяльності для відволікання уваги.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» уважно стежить за всіма пересуваннями чи змінами у військовій активності на території Білорусі. Інформація повідомляється з її надходження. @Hajun_by

Беларускі Гаюн (Резервный)

Мова оригіналу російська. Переклад.

Leave a Reply