ВІЙНА, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

ПРО ДОБРОВОЛЬЧІ ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ ПРО ОБОРОНУ ТА БЕЗПЕКУ В ГРОМАДІ👮‍♂️❗❗

І в нашій громаді жваво обговорюється доцільність, ефективність функціонування Добровольчого формування територіальної громади (далі – ДФТГ) та обсяги і джерела його фінансування. Звичайно, долучилась і я до вивчення ситуації. Провели багато зустрічей із членами ДФТГ, фахівцями з фінансів, кадровим військовим. Вдячна всім, хто долучився та допоміг розібратись у питання.

Хочеться, щоб і надалі, обговорення та прийняття рішень відбувалось виключно об’єктивно (неупереджено) та професійно. Щоб було професійно – треба отримати інформацію від експертів (або вивчити самостійно), щоб було неупереджено – необхідно мати щирі цілі.

Нижче оприлюднюю своє депутатське звернення

та відповідь міського голови.

Вважаю, що дискусія щодо ДФТГ нашої громади не вичерпана і буде продовжена.

Враховуючи скаженого сусіда 😡, українцям необхідно бути готовими завжди стати поряд із тими, хто потребує допомоги. На мою думку, саме ДФТГ❗, їхні напрацювання та досвід ❗, мають стати в нагоді для суцільної підготовки жителів громади – фізичної, тактичної, медичної, тощо.

Інформація від експертів ☝

✔ Створення, функціонування ДФТГ регулюються законами, нормативно-правовими актами:
Закон «Про основи національного спротиву»
Постанова КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1447 «Про затвердження Порядку організації, забезпечення та проведення підготовки добровольчих формувань територіальних громад до виконання завдань територіальної оборони»

✔ Не плутати Сили територіальної оборони та ДФТГ.
Сили територіальної оборони є структурою Збройних Сил України. Громадянинчлен тероборони, підписує контракт та стає повноцінним військовослужбовцем. Він перебуває на грошовому, продовольчому, речовому забезпеченні ЗСУ. Очевидно, що такий контракт не передбачає суміщення служби в ЗСУ із роботою. Військовослужбовець в лавах тероборони може виконувати бойове завдання у будь-якій частині країни (не лише в своєму регіоні).

Добровольче формування територіальної громади (ДФТГ). Контракт із ЗСУ підписує тільки командир. Натомість, громадянинчлен ДФТГ, підписує контракт із командиром ДФТГ, має зброю, інформація про яку внесена в його військовий квиток. Але, член ДФТГ може розірвати контракт будь-коли, повернутись на роботу, займатись власними справами. Згідно із ст. 23 ЗУ «Про основи національного спротиву» фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву здійснюється за рахунок і в межах коштів – Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством України джерел.

Зрозуміло, що Державному бюджету точно не до нашого ДФТГ, а місцевий бюджет не витримає такого навантаження. Тому, частково питання утримання нашого ДФТГ вирішено, далі – в процесі обговорення.

Щодо повноважень ДФТГправа його членів обмежені – виконувати обов’язки із охорони правопорядку та патрулювання можуть виключно із поліцейськими.

Фото – із сайту Добровольче формування Української міської територіальної громади

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply