ВІЙНА, Новини

Медиаоборона: Насилля в Україні під час війни

В ООН підтвердили майже 10,5 тисяч випадків загибелі чи поранення цивільних через російську агресію.
Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 4662 випадки загибелі, 5803 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну росії.
Серед загиблих – щонайменше 320 дітей, серед поранених – 479.
Це дані від 24 лютого до півночі 22 червня, повідомили в УВКПЛ ООН.
При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі, «оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження».
Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область) і ПопаснаЛисичанськ і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».
В ООН додали, що більшість зафіксованих втрат серед цивільних були спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари.
За даними мера Маріуполя Вадима Бойченка, у травні тільки в цьому місті внаслідок дій російських військ загинули понад 20 тисяч цивільних.

Leave a Reply