БЛАГОУСТРІЙ, Депутати, Містобудування

Будівельна компанія Укржитлоінвест виставила на продаж, або для оренди

не житлове приміщення в ЖК по вул. Соснова 9.

Як зазначено в оголошенні площі пропонується під Торгівельго-офісне приміщення з 2 окремими входами (можливість облаштувати ще 2-3 входи). Загальна площа 176 кв.м (можливе поділ від 45 кв.м та перепланування). Опалення централізоване, можливість облаштувати 4 та більше санвузли, душову, кухню.

До об’яви додається багато фото, з яких можна зрозуміти, що це приміщення які були спроектовані в рамках ЖК під невеличкий дитячий садочок.

Оголошення на olx

На сайті ж цього ЖК по вул. Соснова 9 зазначено, що в рамках цього житлового комплексу є дитячій садочок, там розміщена схема і навіть яскраві картинки приміщень садочку (див фото публікації). Хоча в реальності садочок там був лише у вигляді приміщень без ремонту та оздоблення.

Нічого дивного, що садочку там так і не дочекалися. Ще в 2019 році, під час введення другої секції ЖК я на виконкомі підіймав питання, чому не вводиться в експлуатацію приватний садочок як нам обіцяв забудовник під час презентації нового будівництва в жовтні 2016 року?. На що тоді Сергій Рубан відповів, що Укржитлоінвест побудував лише приміщення, якщо у приватних інвесторів не виявиться бажання вкупити приміщення під садочок, то власник їх віддасть під інші комерційні цілі, що зараз і було зроблено. Але ж в 2016 році громадськості було зовсім по іншому висвітлено про садочок, що він там запланований щоб не створювати додаткове навантаження на існуючі в Українці перевантажені садочки.

Схожі дописи: Кому війна, а кому нажива. Людині з команди Медведчука хочуть віддати наш з вами ліс

Якось вже майже 15 років не виходить в Українці з новими садочками та виконанням обіцянок забудовника їх побудувати. Нагадаю, що в 2008 році під обіцянки побудувати новий дитячий садочок забудовник отримував погодження депутатів на відведення 4 га лісу біля берегу р. Стугна. Саме в той час там поруч будувався Будівельників 11, і тим хто купував там квартири в той час забудовник обіцяв, що поруч з новобудовою заплановано будувати новий садочок.

В звіті тодішнього голови Української міської ради за 2008 рік, який був надрукований в газеті ДП 9 травня 2009 року, також було зазначено, що на вул. Будівельників планується будувати новий дитячий садочок. Але як потім виявилось, в 2010 році забудовнику підписали договір оренди, де всі 4 га ділянки були віддані під комерційну забудову. І вже в 2011 році міська влада звернулась до забудовника повернути місту 1,1 га під садочок в обмін на компенсацію!!!! Ділянку 1.08 га на березі р. Дніпро…

Після масових протестів мешканців міста проти забудови лісу біля Стугни в літку 2015 року почала роботу погоджувальна комісія щодо пошуку компромісів щодо цієї ділянки і виявилось, що садочок по вул. Будівельників забудовник і не планував будувати, навіть не мав таких зобов’язань, але в грудні 2015 року громадськості було обіцяно, що використовуючи зв’язки з обласною владою, питання будівництва садочку спробують вирішити за рахунок державної субвенції.

Схожі записи: Історія питання забудови правого берега р.Стугна (+Фото)

Обіцянки, обіцянки, обіцянки… Ні комунального ні навіть приватного садочку нема, зате землі під забудову забудовник в порушення ЗК отримав без конкурсу з змаганнями за кращу пропозицією, місто отримало нові багатоповерхівки, де в значній мірі оселились не місцеві мешканці, тим самим додатково створивши тиск на соціальну та комунальну інфраструктуру міста, в яку тепер потрібно вкладати шалені для нашої громади кошти.

Тепер перед депутатами поставлене питання, достроково продовжити договір оренди земельної ділянки на Стугні ще на 15 років, начебто для вирішення житлових проблем для переміщених осіб з зони бойових дій. Хоча вони потребують даху над головою вже зараз, а не у віддаленій перспективі. І ті ж приміщення під приватний садочок по вул. Сосновій 9 можна було обладнати під приватний хостел. Але, напевно це комерційно не привабливо, тому скоріш за всього там з’явиться якійсь магазин.

Олег Донской

Leave a Reply