ВІЙНА, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

Обухівський «Бабин Яр»


Фашизм не має національності.
Брехня не має національності
.

 Поселення на території Обухівського району існують настільки давно, наскільки це змогла дослідити наука.
 Історія цих поселень має і героїчні, і трагічні сторінки.
 Одна  трагічних – це історія Обухівського «Бабиного Яру».

В ніч на 1-ше липня 1943 року в урочищі «Розкопана» німецькі фашисти розстріляли більше 700 жителів Обухівщини, більшість з них піддавались катуванню. Жертви масового розстрілу і досі покояться в цьому урочищі.

Майже кожна родина Обухівщини втратила там когось – батька, матір, часто – цілі сім’ї. у найстрашнішому сні ми не могли уявити, що подібні «Розкопані» можуть повторитися, а вони знову повторилися – у Бучі, Ірпені, Макарові, Маріуполі, Волновасі.🙏🙏🙏

Щороку в цей день до урочища «Розкопана» на сумні роковини приїжджають живі нащадки загиблих, небайдужі громадяни, науковці, представники влади.

Не став винятком і цей рік, тільки учасників мітингу-реквієму значно поменшало – свідки тих подій йдуть із життя, нажаль, пересічні громадяни потурбовані щоденними клопотами військового часу, а багато патріотів на фронті боронять Україну вже від російських фашистів.

На заході поминальну службу провів отець Роман, колишній військовий капелан. Я вже вдруге слухаю його проповідь, першу – біля пам’ятного знаку полеглим воїнам в Українці, ще до війни. Мене дуже вразили слова отця Романа. Основне, на мою думку, з його проповіді, тезисно –
☝️Дух творить собі форму, який у людини дух, такі і його дії;
☝️ Головне завдання християнина – пізнання Бога;
☝️ Більшість українців є християнами вихідного (святкового) дня;
☝️ Наші воїни на передовій не просто боронять державу, вони забезпечують нам, на території без бойових дій, можливість змінювати життя;
☝️ Якщо ми не змінимо життя тут, сьогодні, кожен, війна прийде знову.

 Ми ставимо питання, собі, суспільству, всьому світові, чому ми у війні❓ чому нас знищує, катує сучасний фашизм❓ чому рашисти відмовляють нам навіть у праві існувати❓ І надати відповідь маємо ми, собі, один одному, щоб прийдешні покоління не знали війни.
 Питання складні, відповіді будуть неоднозначні. Історія протягом останніх 30 років давала нам час і шанс. Але, ми не дуже змінили свій дух. Посеред нас і досі брехня, ми дослухаємося до неї, а маємо - протистояти.

 Може здаватись, що брехня, то далеко не головна проблема. Впевнена, що саме головна. Адже саме брехня, через засоби масової інформації вустами скажених пропагандистів перетворила в худобу 145 мільйонів наших сусідів. І за законами геббельсівської пропаганди, чим безглуздіша брехня, тим їй легше довіряють.

 Тому, друзі, споживаємо інформацію відповідально, формуємо свій християнський дух та робимо свою справу чесно і на користь державі.

 Все буде Україна ❗💛💙

відео

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply