МЕДИЦИНА, Цікаво

Популярні, але некорисні речі для малюка на думку МОЗ

✅ Усі батьки прагнуть дати своїм дітям найкраще і часто реалізовують це бажання, купуючи різні гаджети та предмети, які не завжди приносять користь малюку.

Міністерство охорони здоров’я України пояснює, які популярні речі не потрібні вашій дитині та можуть їй нашкодити.

ХОДУНКИ

Пристрій на коліщатках, куди ви саджаєте Дитину, і вона може пересуватись самостійно.

По-перше, це не корисно.

Дитина вчиться всьому поступово. У міру укріплення її м’язів, хребта, вона набуває нових навичок. Якщо батьки почнуть форсувати події, то навантаження на ще слабкий хребетний стовп зросте в рази. Це може зіпсувати поставу в майбутньому, і навіть призвести до інвалідності.

По-друге, це небезпечно. Ходунки можуть перекинутися на сходах, щось може потрапити в колесо i заблокувати його, і дитина може травмуватись.

ПОДУШКА

Подушка потрібна дитині не раніше ніж у 2 роки. Новонародженим вона лише заважатиме.

Коли доросла людина спить на боці, то подушка виконує роль “підтримки” шиї, адже наші плечі ширші за голову.

Анатомічна будова малюка не вимагає подушки, бо його голова більша і спокійно лежить на матраці, навіть коли дитина спить на боці.

БОРТИКИ ТА М’ЯКІ ІГРАШКИ В ЛІЖЕЧКУ МАЛЮКА

Усе м’яке, окрім ковдри, не має перебувати в ліжечку під час сну дитини.

Іграшки, бортики тощо можуть збільшувати ризик виникнення синдрому раптовоï Дитячої смерті.

До того ж вони прекрасно збирають пил, у якому часто заводиться пиловий кліщ, що може викликати алергічну реакцію.

ПУСТУШКА ДІТЯМ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ

Пустушка має лише сосок і не має ареоли. Тому після пустушки дитина недостатньо глибоко захоплює груди та смокче ïх по-іншому.

Привчившись до пустушки, дитина починає неефективно смоктати груди. Через це вона не може висмоктати достатньо молока.

Коли дитина смокче пустушку, вона не смокче груди та не стимулює лактацію. Тому у жінки виробляється менше молока. Тож дитина недоотримуватиме його.

Звичні до пустушок діти можуть почати відмовлятися смоктати материні груди – плакати під грудьми, засмучуватися, відвертатися.

НІБЛЕР

Це сіточка для прикорму, в яку кладуть шматочок фрукта чи ягоди і дають гризти дитині.

Цей гаджет не вчить дитину жувати, і чим довше його використовувати, тим довше дитина не буде розуміти, як справлятись зі шматочками їжі.

Також ніблер може викликати асоціацію у дитини, що щоб отримати їжу вона має сильно працювати яснами i їх постійно стискати. Цю ж поведінку вона може застосовувати під час грудного вигодовування i викликати дискомфорт у мами.

Нiблер не знайомить малюка з різними консистенціями, вiн видає кожного разу одну й ту саму рідину, що не сприяє цікавості до їжі.

КРУГ ДЛЯ ПЛАВАННЯ НА ШИЮ

Нерухлива шия при рухливому тілі дитини може викликати травмування. У щілину між кругом і шиєю дитини може потрапляти вода, яку дитина може ковтнути чи вдавитись.

Щойно дитина починає діставати ногами до ванни – вона легко може перевернутись у воду.

Також для дитини таке купання може бути стресом (вона не відчуває опори та знаходиться в нетиповому, новому середовищі), що може порушити сон і стан дитини загалом.

Leave a Reply