Депутати, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

Важливо! Результати засідання постійної депутатської комісії

‼08 липня 2022 відбулось засідання постійної депутатської комісії Української міської ради з планування, бюджету, фінансів, цін та приватизації​‼

На засіданні комісії були присутні:

  • депутати Ягодзинська Тетяна, Світлана Крячко, Гідіон Ірина, Шмагель Алевтина;
  • голови ОСББ «Дніпровський 12», ОК ЖБК «Монтажник», ОСББ «Мерседес»;
  • підприємці, що здійснюють свою діяльність на міському ринку;
  • фахівці виконавчого комітету – начальник фінансового управління Лех Світлана, начальник управління економічного розвитку Olga Zhuravska-Tovmach, фахівці земельного та фінансового відділів.

Були прийняті рішення:
1) Розгляд фінансових результатів роботи (звіту) комунального підприємства «Міський ринок м. Українка». Тарифоутворення на його послуги, внесення пропозицій щодо підвищення ефективності та прибутковості використання комунального майна/надання послуг.
За результатами вивчення документів, отриманих від КП «Міський ринок м. Українка» та фахівців виконкому, обговорення діяльності комунального підприємства із підприємцями, які здійснюють свою діяльність на міському ринку, комісія прийняла до відома інформацію та вважає за необхідне заслухати відповідний звіт безпосередньо від директора комунального підприємства.
Директор комунального підприємства був своєчасно повідомлений про дату і час проведення комісії та, навіть, запрошений листом. Сподіваємось, що причина відсутності директора дійсно була поважною, і ми на наступному засіданні комісії все ж таки почуємо звіт директора, як того вимагає законодавство. Оскільки, директор КП «Міський ринок м. Українка» не звітував на засіданні комісії, ми не будемо ініціювати винесення цього питання на 20-ту (чергову) сесію Української міської ради, яка скликається 14 липня.

2) Про внесення змін до рішення Української міської ради від 14 липня 2021 року №140/0/7-21-6-8 скл. «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на території Української міської територіальної громади».
Враховуючи неодноразові звернення керівників кооперативів (гаражного та житлового) та ОССБ, за результатами попередніх обговорень серед депутатів та фахівців виконавчого комітету, комісія одностайно пропонує наступні зміни ‼ Встановити розмір пільги 75 % для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для колективного житлового будівництва, будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, будівництва індивідуальних гаражів, колективного гаражного будівництва.
Доручити виконавчому комітету організувати роботу із впорядкування землекористування власниками житла в багатоквартирних житлових будинках з метою отримання плати за користування земельними ділянками.
Доручити виконавчому комітету вивчити можливість взяття ним в оренду майна, яке належить ОСББ (ЖБК), або укладання договорів сервітуту на частини земельних ділянок, які перебувають у власності ОСББ (ЖБК) та якими користуються інші жителі громади.

3) Про внесення змін до рішення Української міської ради від 14 липня 2021 року №140/0/7-21-6-8 скл. «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Української міської територіальної громади».
Враховуючи попередні звернення громадян, юридичних осіб, одностайно прийняли рішення пропонувати наступні рішення
‼ Встановити ставку 1,5 % на вид будівель та споруд (відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000р. №507).
‼ Встановити розмір пільги 100 % на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для об’єктів нежитлової нерухомості некомерційного призначення для фізичних осіб господарські (присадибні) будівлі- допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні бойлерні, трансформаторні підстанції (на території присадибної ділянки) та внести в перелік пільг.
‼ Надати пільгу окремим категоріям, а саме :
1.Ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, крім об’єктів нерухомості, що використовуються для здійснення комерційної діяльності;
2.Особам з інвалідністю І та/або ІІ групи, крім об’єктів нерухомості, що використовуються для здійснення комерційної діяльності;

3.Малозабезпеченим сім’ям;

4.Багатодітним сім’ям (прийомні сім’ї) в яких виховується п’ятеро і більше дітей.

5.Пенсіонерам за віком.

6.Особам постраждалим від Чорнобильської катастрофи.
7.Військовослужбовцям територіальної оборони ЗСУ.
З метою захисту підприємців громади, комісія підтримала пропозицію Крячко Світлани про наступне:
‼ Встановити ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за категорією: 1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини в розмірі 0,75%.

4) Про звернення депутатів Української міської ради VIII скликання до Кабінету Міністрів України та Державної податкової служби України про необхідність сплати екологічного податку ПАТ «Центренерго».
Комісія одностайно підтримала звернення. Текст звернення додаю.

5) Про внесення змін до структури комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Української міської ради на час введення воєнного стану в Україні.
Через збільшення кількості проживаючих в Українській міській територіальній громаді, осіб/сімей, з числа вразливих категорій населення, які потребують соціальної підтримки та допомоги, необхідно тимчасово збільшити штат ЦНСП на 3 штатні одиниці (соціальні працівники) на час воєнного стану в Україні. Комісія підтримала пропозицію одностайно.

Окремо додаю. Важливо, щоб сесія відбулась 14 липня, адже, прийняти зміни до положень про ставки податку НЕОБХІДНО ПРИЙНЯТИ У ТЕРМІН ДО 15 ЛИПНЯ.
Ps. Дякую підприємцям, які знайшли час і прийшли на засідання комісії. Вважаю, що ми відверто та продуктивно обмінялись думками та дійшли, на мою думку, спільних рішень.
Якщо у Вас є питання, сумніви, невпевненість у діях обраних депутатів, прийнятих на роботу працівників виконавчого комітету – приходьте на засідання комісій, сесій, виконкому, і ставте свої питання.

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply