Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

МАЄМО ВИЖИТИ ТА ЗБЕРЕГТИ НАЦІЮ 💛💙

 Принагідно частенько згадую червень 1989. Я захищала дипломний проект та подумки прощалася із Києвом, мала їхати працювати за розподіленням. Всі ці роки пам'ять нагадує сцену - поряд із Головпоштамтом ввечері стоїть досить велика купа людей, на вигляд класичні інтелігенти, захоплено спілкуються, використовують слова, які я точно знала, але, в контексті ніяк не могла зрозуміти про що сперечаються. Ті слова – свобода слова, демократія, Гельсінська спілка, незалежність. Мало хто тоді розумів, що нас чекало попереду.  

   16 липня 1990 Верховна рада української рср ухвалила «Декларацію про державний суверенітет України»❗, в якій проголосила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Проєктів Декларації було аж 12❗, за основу взяли авторства Головатого С. та Президії Верховної Ради України.

Цікаво, що депутат-республіканець, дисидент та правозахисник Левко Лук’яненко говорив саме про❗відновлення❗суверенітету, який був вкрадений у нас сто років тому. І це була би зовсім інша історія.

  Днями випадково опинилась біля католицького костелу на Великій Васильківській, який постраждав від пожежі у вересні 2021. У костелі йдуть відновлювальні роботи, всередині стоїть сильний запах згарища. Тихо, як і належить, працюють будівельники. Судячи по темпам ремонту, оголошенням про збір коштів, зрозуміло, що ремонт переважно ведеться на пожертви. Повз будівлі проходять люди, мало хто заходить до неї. Сьогодні ми всі стурбовані іншим – маємо вижити.  

   Виникла асоціація, так і наша Україна, опалена, наполовину зруйнована, із стійким запахом гару, через силу намагається вижити та зберегти свою Незалежність.

   Поряд з нами досить добре живуть інші країни. І чим далі від нас – тим менше їм діла до України.

   А ми маємо вижити. Маємо відновити свій дім. Маємо зберегти націю.

   Вірю в Україну 💯

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply