МЕДИЦИНА, Цікаво

Відносно стигматизації психіатричної допомоги в Україні!

Досить цікаву та потрібну інформацію про стигматизацію розмістив на своїй сторінці лікар-психіатр, лікар-невролог, лікар нарколог Євген Скрипник.
Часто в нашому суспільстві чомусь звернення до психотерапевта, психіатра вважається, що «робити нічого», що приймати лікування прояв слабкості!
✅Люди які приймають лікування при порушеннях психіки приховують те що лікуються, навіть від близьких! Чомусь коли ламаємо ногу, то носимо гіпс і всі бачать, а лікувати психіку – це соромно!
✅Хвороби психіки, депресія – це такі самі хвороби людини, як і зубний біль, головний біль, які «болять» і потребують лікування!
✅А не слабкість людини і тому що їх робити нічого!
⁉️Чому люди часто бояться звертатися до лікаря-психіатра?
✅А саме,тому що з часів Радянського союзу залишилась думка, що психіатри лікують
“божевільних”.
✅Протягом тривалого часу,особливо в Радянському союзі, психіатрична допомога була примусова і значно обмежувала права та свободу громадян.
✅Існувала думка, що психіатри використовують для лікування «гальмівні сорочки», тривіальні методи лікування (введення сірки під шкіру, обливання водою тощо), електросудомну терапію!
✅В черговий раз наголошую ,що це не так!
✅Це все міфи про психіатрію.
✅Сучасна психіатрія зовсім інша.
✅Звернення до психіатра (з невротичними та психосоматичними розладами), ніяк не вплине на роботу, працевлаштування, отримання довідок.
✅Психіатри, в першу чергу, лікують розлади, які спостерігаються у майже всіх людей-це розлади психосоматичні (всі хвороби від нервів), а саме: порушення сну, прискорене серцебиття, коливання артеріального тиску, неприємні відчуття в різних частинах тіла, неприємні відчуття в ділянці серця, зниження апетиту, різке схуднення, сильний головний біль, оніміння та пітливість верхніх кінцівок, «ком» в горлі, тривогу, відчуття нестачі повітря, панічні атаки (страх смерті, серцебиття, оніміння кінцівок, нестача повітря та інш.) та інші психосоматичні стани.
✅Пацієнти місяцями, роками звертаються до терапевтів, невропатологів, перебувають на стаціонарному лікуванні в терапевтичних, неврологічних та інших відділеннях.
✅Проходять обстеження МРТ головного мозку, КТ головного мазку, Фіброгастродуоденоскопію (зонд), УЗД, електрокардіографію, здають безліч платних аналізів, патології не виявляють, стан здоров’я не покращується. І це буде добре, якщо сімейний лікар, терапевт чи гастроентеролог направить до потрібного спеціаліста.
✅Прихована (маскована) депресія також проявляється з вищепереліченими симптомами.
✅Депресія, якщо її не лікувати, може призвести до інфаркту міокарда, інсульту, гіпертонії, розладів шлунково-кишкового тракту, захворювань опорно-рухового апарату.
✅Не будьте байдужі до свого здоров’я! Вчасно звертайтесь до спеціалістів.
Будьте здорові! Бережіть себе та близьких!

Євген Скрипник

Leave a Reply