ВІЙНА, Ольга Журавська-Товмач, Очима жінок

Не робіть зі своїх дітей нещасних людей

Закінчила 8 сесію…клієнт в роботі вже місяць. І тільки сьогодні ми з’ясували причину “недо….” – авторитарна мама, яку невдовзі замінила авторитарна дружина. Як результат – класний бойовий товариш, боєць, але на війні.. і не знає як жити тут далі без сценарія і суфлера.

Матріархат – це біда всіх бід, чоловік під каблуком або як іграшка на вірвечках. Через підміну понять і невизначеність ролей, диктаторство – в результаті маємо питання “як жити без неї”.

Мами, не робіть своїх синів “хворими”, а точніше закомплексованими і постійно комусь винними. Вчіться відпускати їх і давайте можливість робити помилки. Бо ви ростите просто нещасливих людей із своєю гіперопікою.

Портрет мого пацієнта: 37 років, вродливий, розлучений, батько двох дітей, з майновими благами, спортивно складений, який не знає як жити далі (поранення), бо немає тієї, яка б керувала.

На жаль, це не одинична проблема .

Чоловіки, ви – не маріонетки, ви – соціальні істоти, ви – люди. Ви можете мати сотню ролей і повинні вміти застосовувати до кожної ролі свій ліміт відповідальності. Не дозволяйте вашій мамі чи дружині занадто оберігати вас, це не працює в +. Окрім того, бути батьком для дітей і чоловіком для дружини – це не однаково. Хоча, ви і одна сім’я.

Всі проблеми родом з дитинства, на жаль. Просто закликаю усіх мам дати можливість ДОЗВОЛИТИ дітям помилятися, обирати, розчаровуватися, відповідати за свої вчинки і вміти берегти та турбуватися про тих, хто їм дорогий. Не про всіх! А про дорогих!

З понеділка готова взяти в роботу ще двох осіб. Працюю з військовими та членами їх родин. Вечірній час. Безкоштовно.

І теза цього дня така: не робіть зі своїх дітей нещасних людей. Батьки помирають, частіше, першими.

Ольга Жураська-Товмач

Leave a Reply