Блоги, Депутати, ЕКОЛОГІЯ, Містобудування

Питання подовження договору оренди земельної ділянки вкритої лісом біля правого берегу р. Стугна площею 2,8 га під багатоповерхову забудову…

Подивився сьогоднішню земельну комісію, де знов було винесено питання подовження договору оренди земельної ділянки вкритої лісом біля правого берегу р. Стугна площею 2,8 га під багатоповерхову забудову, яку Українська міська рада надала в оренду на 15 років в 2010 році.
https://www.facebook.com/GolosUkrainka/videos/750600519702671 дивитись відеозапис починаючі з 40 хв 20 сек.
Під час розгляду цього питання головуючій комісії Виктор Лищинский заявив що ознайомившись з документами не було знайдено порушень законодавства і питання продовження орени земельної ділянки може бути винесено на сесію. Голова комісії надав можливість висловити присутнім свою позицію. Слово взяла депутат Alevtyna Shmahel, яка сказала що депутати мають право не продовжувати договір оренди тому, що земельною ділянкою не користувались на протязі більше ніж 3 років від надання компанії в оренду, що дає підстави не продовжувати оренду земельної ділянки під забудову, що до речі суперечить чинному Генеральному плану м. Українка.
На цій території було запропоновано облаштувати міський парк. На цю пропозицію депутата, не продовжувати оренду та створити там парк, голова земельної комісії відреагував звинувативши Шмагель в фактичному веденні нової передвиборчої компанії та популізмі а так же у відстоюванні інтепесів київських забудовників.
Директор Укржитлоінвесту Сергій Рубан заявив що договір оренди вичався в судах і в кінцевому рахунку договір суд залишив чинним.
Правда, наскільки відомо, суд все ж таки констатував що земельна ділянки була надана в оренду в порушення ЗК, який вимагав проводити земельний аукціон, якого не було проведено, але наскільки можна було зрозуміло, суд залишив чинним договір оренди по формальним признакам спливу терміну оскарження!!
Тобто оскаржити договір можна було на протязі 3 років, тобто до лютого 2013 року, але офіційно громада дізналась про те що на цій території передбачена забудова лише під час громадського обговорення змін в генплан Українки в квітні 2013 року!
До того ж в судах, наскільки мені відомо, не досліджувалось відповідність договору оренди основному мостобудівному документу – Генеральному плану міста. я викладаю в публікації частину Генплану Україки, де червоною лінією позначений ліс який в 2010 році відвели в оренду під забудову. Як можна побачити, що нова забудова в Генплані там не передбачалась.
Так які інтереси будуть відстоювати депутати на найближчій сесії розглядаючи питання чи продовжувати договір оренди земельної ділянки вкритої лісом на правому березі р. Стугна? Хочу нагадати історію, коли вже давно була в Українці зона відпочинку і питання її збереження розглядалась ще в 2004 році!!
9 липня 2004 року в міській газеті «Дніпровській проспект» була надрукована стаття про збори мешканців міста Українка, яких зібрала через об’яви ініціативна група, яка вимагала від міської влади надати мешканцям міста земельні ділянки в лісовому масиві від лікарні до приватного сектору за залізницею. Згідно публікації в ДП на прикінці червня 2004 року ініціативна група зібрала збори і біля 139 заяв від мешканців міста надати земельні ділянки були надіслані до УМР (див перше фото).
https://www.facebook.com/groups/964388263615156/posts/1572664839454159/
В подальших публікаціях ДП дуже активно висвітлювалась ця ситуація з позиції ставлення міської влади та мешканців міста, яки не погодились з намаганням групи мешканців отримати земельні ділянки в лісі в районі правого берегу р. Стугна.
Якщо почитати аргументи мешканців які були надруковані на сторінках ДП, у 2004 році то вони доволі аргументовано повністю заперечили можливість забудови лісу в районі правого берегу р. Стугна. і вимагали залишити ліс в районі правого берегу р. Стугни, як зону відпочинку для всіх мешканців міста (див. фото).
Тому в серпні 2004 року сесія міської ради відмовила мешканцям міста в відведені земельних ділянок в лісі в районі правого берегу р. Стугна на підставі того, що ця територія є зоною відпочинку для всіх мешканців Українки див фото).
Остаточну крапку, щодо цієї території, було поставлено 19 жовтня 2004 року, коли після бурхливого обговорення депутатами на сесії міської ради був затверджений генеральний план Українки, який не передбачав на цій території ніякої забудови і залишав там лісові насадження. Нагадаю, Генплан міста Українка є основним документом який в інтересах громади регулює питання забудови та розвитку міста.
З 2008 року компанії Укржитлоінвест Українська міська рада надала дозвіл збирати погодження на відведення відповідної земельної ділянки в оренду. Але під що початково депутати давали дозвіл?
8 серпня 2008 року ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” надіслав до голови Української міської ради Павла Козирєва листа, Віх 08.08.2008 № 366, якій був зареєстрований в виконкомі ВХ № 1113/0/1-08 від 11.08.2008, в якому ця комерційна компанія звернулася до міської влади з пропозицією організації спільної діяльності по соціальному розвитку міста Українка. В листі було запропоновано за рахунок власних та залучених коштів організувати проектування та будівництво в місті Українка наступних об’єктів:
Об’їзної дороги навколо м. Українка довжиною 1,5 км.
Автомобільного моста через р. Стугна довжиною 100 м.
Автомобільної розв’язки по вул. Юності в районі церкви.
Реконструкції автомобільної дороги з розширенням по вул. Південна.
Автовокзалу з переносом стоянки мікроавтобусів в район залізничної платформи.
Реконструкція площі перед будинком Міської ради з будівництвом торгівельного підземного комплексу.
Для реалізації вищенаведеної програми ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” попросив надати в дострокову оренду необхідні земельні ділянки. Роботи з проектування та затвердження проектної документації компанія зобов’язалася виконати до вересня 2009 року, а будівництво всіх зазначених об’єктів – до вересня 2011 року.
14 серпня 2008 року сесія Української міської ради розглянула лист ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” № 366 від 08.08.2008 р. і пунктом 2 свого рішення доручила постійній комісії ради разом з виконавчим комітетом Української міської ради детально вивчити можливість реалізації запропонованої концепції розвитку міста.
13 листопада 2008 року сесія Української міської ради розглянувши лист ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” від 10.10.2008 р., зареєстрований в виконкомі за №1628/0/1- 08 від 10.11.2008 року, попередньо погодила місце розташування земельної ділянки орієнтовної площею 4.2 га в районі вул. Будівельників та берега р. Стугна для будівництва набережної та інших об’єктів транспортної інфраструктури в районі в районі вул. Будівельників та берега р. Стугна, та надала дозвіл ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування 4.2 га в районі вул. Будівельників та берега р. Стугна для подальшого надання в оренду для будівництва набережної та інших об’єктів транспортної інфраструктури в районі в районі вул. Будівельників та берега р. Стугна.
З вищенаведених рішень Української міської ради можна зробити очевидний висновок, що земельна ділянка в 4.2 га попередньо погоджувалась для відведення в оренду ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” для реалізації важливих та дороговартісних соціальних проектів для міста Українка за рахунок цієї компанії.
Однак, розглянувши лист від ТОВ “УІБК”УКРЖИТЛОІНВЕСТ” від 03.12.2008 року № 1795/0/1- 08 27 січня 2009 року сесія Української міської ради вносить зміни в рішення сесії Української міської ради від 13.11.2008 року в частині зміни цільового призначення земельної ділянки з будівництва набережної та інших об’єктів транспортної інфраструктури на будівництво набережної, багатоцільового житлового комплексу з нежитловими приміщеннями соціального призначення та дитячим садочком.
Тобто спочатку наобіцявши міській раді будівництво за власні кошти вартісних інженерно-транспортних об’єктів і отримавши під це попереднє погодження без конкурсу відведення в оренду земельної ділянки, забудовник потім запропонував змінити цільове призначення земельної ділянки вже на житлову забудову з дитячим садочком. При цьому сесія міської ради ще в жовтні 2006 року приймала рішення попередньо відвести для будівництва нового комунального садочку земельну ділянку саме на цій території.
Тобто в 2008 році річ могла йти саме про будівництво комунального дитячого садочку, адже рішення 2006 року не відмінялось та не коригувалось і було чинним.
Під час збору погодження матеріалів проекту землеустрою Державне управління охорони природного навколишнього середовища в Київський області видало дозвіл №18-13/30/2 від 14.01.2010 року яким погоджувало матеріали проекту землеустрою лише за умовою в т.ч. внесення змін до Генерального плану м. Українка, що засвідчувало, що наміри забудови земельної ділянки суперечили чинному Генплану. Також в погоджені були вимоги під протокол провести громадські слухання, щодо планів забудови цієї земельної ділянки. В разі не виконання переліку всіх вимог, якій були зазначені, дозвіл втрачав силу.
Про цей документ громадськості ніколи не повідомляли, а забудовник на всіх публічних засіданнях стверджував, що йому всі інстанції погодили відведення земельної ділянки в оренду, не зазначаючи що в цих погодженнях були висунуті певні умови, які не були виконані!!!
https://www.facebook.com/groups/964388263615156/posts/1572664839454159/
Після відведення в оренду 4 га лісу в 2010 році потім виявилось, що ніякого комунального дитячого садочку забудовник не збирався будувати, в договорі орендуи міський голова прописав всі 4 га виключно під комерційну забудову.
В 2011 році на прохання міської влади забудовник повертає 1,1 га по вул. Будівельників місту, щоб міська влада сама будувало дитячий садочок і .. отримує компенсвцію, без конкурсу земельну ділянку під забудову 1.1 га на березу р. Дніпро!!!!
На даний час в чинний Генеральний план не вносилось ніяких змін, щодо можливості забудови лісу біля р. Стугна. Як проголосують на сесії депутати, чи продовжувати скандальну оренду, громадськість скоро дізнається.
Як на мене вся ця позорна історія, з відведенням в оренду 4 га лісу 15 років тому, тепер під час війни може продовжитись, ще на 15 років.

Олег Донской

Leave a Reply