Новини, Освіта

На Київщині за круглим столом обговорили нові виміри безпечного освітнього середовища у закладі освіти

Команда управління Державної служби якості освіти у Київській області на базі Бучанського ліцею №9 Бучанської міської ради Київської області в змішаному (офлайн / онлайн) форматі провела зустріч за круглим столом з теми: «Безпечне освітнє середовище у закладі освіти: нові виміри». У заході брали участь: начальники відділів/управлінь освітою, директори, заступники директорів, психологи закладів загальної середньої освіти Бучанського району Київської області.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська привітала учасників круглого столу: «Дякую освітянам за передову, ви гідно тримаєте освітянський стрій, допомагаєте Збройним силам України, волонтерите, передаєте безцінні знання дітям, власним прикладом виховуєте патріотів незалежної України. Разом з вами ми працюємо для успіху кожної дитини та країни. Переконана, що нація освічених і вільних людей обов’язково переможе».

«Перед нами стоять непрості виклики – створити безпечні умови та психологічну стабільність, надати якісну освіту в умовах війни. Переконана, що саме якісна освіта – це ключ до миру й успіху, одна із найпотужніших зброй проти агресії», – підкреслила Лілія Богданівна. Директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Юрій Вергун сказав: «В умовах воєнного стану освітянам, в першу чергу, потрібно думати як створити безпечні умови для учасників освітнього процесу. Безпека учнів і вихованців – це наша спільна робота, як органів управління освітою і засновників, так і директорів закладів освіти».

Пан Юрій наголосив на тому, що Державною службою якості освіти України було розроблено порадник для керівників шкіл щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти «Абетка для директора», яку було видано ще до війни, однак, в умовах сьогодення було внесено ряд рекомендацій щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу у воєнний час.

Заступник голови Бучанської районної державної адміністрації Євген Рибалко подякував освітянам за роботу та підкреслив: «Універсальних рішень щодо питання безпеки не має. Наша колективна безпека, безпека дітей, громадян залежить від відповідальних дій кожного».

Анастасія Дьякова, засновниця проєктів #stop_sexтинг та «Час поговорити» розповіла про ментальне здоров’я вчителів, батьків, дітей у час війни, надала рекомендації директорам закладів освіти як організувати психологічну підтримку учасників освітнього процесу та як підтримати команду; педагогам як взаємодіяти з батьками та учнями, як стати опорою та підтримкою для дітей, як віднайти персональний та колективний ресурс.

Пані Анастасія наголосила: «У ці непрості часи ключовими навичками стає гнучкість, адаптивність та стійкість. У центрі постає ментальне здоров’я та знання щодо офлайн/онлайн безпеки у війні. Школа зараз – це в першу чергу має бути місцем психологічної підтримки та фізичної безпеки дитини». Юрій Кириченко, заступник начальника Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області ознайомив учасників заходу з основними аспектами організації пожежної безпеки та цивільного захисту в навчальних закладах та наголосив: «Основними аспектами організації питань безпеки та цивільного захисту в навчальних закладах є готовність об’єкту (освітнього закладу) в технічному плані; готовність персоналу об’єкту (навчального закладу) до реагування на надзвичайні ситуації; чітке відпрацювання алгоритму дій скорочує час евакуації та рятує життя».

Микола Пильник, методист обласного методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області розповів про оптимізацію системи цивільного захисту закладу освіти щодо вирішення основних завдань в умовах воєнного стану.

Микола Поліщук, представник піротехнічного підрозділу ГУ ДСНС України у Київській області ознайомив з порядком поводження з вибухонебезпечними предметами та продемонстрував їх муляжі.

Лариса Лахтадир, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради зазначила: «З урахуванням реалій сьогодення питання безпечного комфортного освітнього середовища та якості освіти є пріоритетними у 2022/2023 навчальному році. Безпека, збереження життя учасників освітнього процесу – це основне наше завдання».

Пані Лариса поділилася досвідом підготовки закладів освіти Борщагівської сільської ради до нового навчального року, зокрема, створення безпечного освітнього простору, облаштування укриттів, розповіла про нові виклики з якими зіштовхнулись освітяни громади в умовах воєнного стану.

Олег Цимбал, начальник відділу освіти Бучанської міської ради акцентував: «Ми незламні не лише через те, що відновлюємо зруйноване, а й тому, що будуємо нове. Відновлено будівництво п’яти об’єктів. З 1 жовтня у Бучанській громаді в офлайн режимі будуть працювати усі заклади освіти».

Пан Олег розповів про життя мешканців громади та допомогу один одному у важкий час окупації, про її наслідки для осередків надання освіти у громаді, про організацію дистанційного навчання та закінчення 2021/2022 навчального року, а також про відбудову закладів освіти та підготовку до нового 2022/2023 навчального року.

Лариса Сторожик, директор Бучанського ліцею №9 Бучанської міської ради Київської області поділилася досвідом організації освітнього процесу в умовах воєнного стану очолюваного нею закладу освіти.

«З початком нового навчального року перед кожним директором постає ряд питань, викликів, зокрема, формат організації освітнього процесу, створення безпечного освітнього середовища, хто і як буде навчати наших дітей», – підкреслила Лариса Яківна.

Лілія Кревська вручила примірник «Абетки для директора» – збірки порад, створеної, щоб підтримати директорів шкіл у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти керівникам шкіл:

– Сергієві Защитинському, директору Святопетрівського академічного ліцею Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області;

– Наталії Кочкур, в.о. директорки Макарівського ліцею №1 Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області;

– Ларисі Сторожик, директорці Бучанського ліцею №9 Бучанської міської ради Київської області.

Після засідання за круглим столом директор Бучанського ліцею №9 Бучанської міської ради показала укриття у навчальному закладі.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Leave a Reply