МИСТЕЦТВО, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

“ЗУСТРІЧ В ПЛЮТАХ” 💛💙

☝️ Київ Музик Фест (англ. Kyiv Music Fest) — щорічний міжнародний український музичний фестиваль, який представляє обличчя сучасної української музики і має мету включити українську музики в контекст світового мистецтва.

Першого жовтня в рамках XXXIII Kyiv Music Fest в Архівно-музейний комплекс «Літературно-мистецькі Плюти» відбувся захід – «Зустріч в Плютах».

Мені, як людині, далекій від музичного середовища (не дав Бог такого таланту), було надзвичайно цікаво та досить незвично бути присутньою на цьому заході. Адже, це була дійсно зустріч із друзями, із дитинством, із спогадами.

Виконувалися твори виключно українських композиторів. Це було моє перше відкриття. На мій дилетантській погляд – музика чудова! натхненна! дуже змістовна!

Я вперше почула бандуру. Це було моє друге відкриття. Бандура звучить фантастично. Складалося враження, що грає як мінімум, кілька інструментів. Ще – бандурист із інструментом під час гри стають єдиним організмом. Таке враження, що бандура промовляє про почуття та бажання артиста. Подібного єднання ще не бачила. Мабуть, мої терміни чи епітети десь смішні фахівцям. Але, ось такі в мене були почуття.

Я дуже рекомендую послухати бандуру, треба виправити хибне сприйняття бандури як примітивного інструменту. Насправді, бандура – це фантастика ❗

Принагідно, вітаю всіх із Днем музики! В жодному разі, ворогу не вдасться примусити нас забути про прекрасне.

«Музика вічна, наскільки вічна людина», – композитор Євген Станкович.

☝️ БАНДУРА — струнно-щипковий інструмент, оригінальний витвір українського народу, почав широко розповсюджуватися з кінця XVI ст. (За матеріалами Вікіпедії)

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply