Депутати, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

Оптимізація комунальних підприємств в Українці

Повідомляю громаду, що вчора 17 жовтня відбулось засідання комісії з питань планування, бюджету, фінансів, цін та приватизації Української міської ради у складі – Ягодзинської Т.М., Крячко С.М., Кровкіної О.В., Гідіон І.Ю., та за участі депутатів із інших комісій – Луценка В.П., Маєвої І.Г., Гузєва А.Л., Кровкіна О.М., Болбута О.А., секретаря Проценко К.В. із наступним порядком денним:

1)Щодо надання доручення виконавчому комітетові Української міської ради про оптимізацію роботи комунальних підприємств.

2) Про включення в порядок денний найближчої сесії Української міської ради Звітів про діяльність міського голови, заступників міського голови та керуючої справами виконкому за період 2021 року та за І півріччя 2022 року.

3)Щодо звернення начальника УВКП Ястремського В.П. про запобігання відключенню підприємства від електромережі.

Хочу доповісти громаді про виконану роботу, прийняті рішення та плани на подальше.

☝️

1) Щодо надання доручення виконавчому комітетові Української міської ради про оптимізацію роботи комунальних підприємств.

Починаючи із липня поточного року, відповідно до рішення виконавчого комітету Української міської ради № 166 від 28.07.2022 року «Про звернення до депутатів Української міської ради VIII скликання щодо розгляду питання оптимізації роботи комунальних підприємств Української міської ради», група депутатів запитала від комунальних підприємств матеріали, які стосувалися організації та функціонування підприємств, отримала та опрацювала їх. Оскільки комунальні підприємства – наша спільна власність, то і зиск, і зобов’язання маємо нести спільно.

Сьогодні мова йде про 3 підприємства, які надають жителям схожі послуги – КП «Виробниче управління житлово-комунального господарства «Відродження», КП «Підприємство по обслуговуванню житла», КП «Українське водопровідно-каналізаційне підприємство». У вкладенні навела деяку інформацію.

Звісно, дискусія продовжується. Але, час вже давно вимагає прийняття необхідних управлінських рішень. Можливо і кардинальних.

Наголошую ❗ комунальні підприємства створювалися не для того, що б працевлаштувати певних осіб, а для того, щоб належним чином організувати надання громаді послуг.

На думку переважної більшості учасників нашої дискусії – необхідно зменшити адміністративні витрати, можливо – загальновиробничі. Крім того, необхідно запровадити сучасні методи організації виробництва. Про кадрову політику – взагалі окрема історія, є над чим працювати.

Таким чином, вчора, звичайно після гарячої дискусії, більшістю голосів прийняли наступне рішення: «За результатами опрацювання матеріалів, наданих підприємствами комунальної форми власності – комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства «Відродження», код ЄДРПОУ 38767153, комунальне підприємство «Підприємство по обслуговуванню житла», код ЄДРПОУ 20576699, комунальне підприємство «Українське водопровідно-каналізаційне підприємство», код ЄДРПОУ 20574660, щодо організації виробництва, структури підприємства, зарплати (планової та фактичної), фінансових результатів роботи, тощо, відповідно до рішення виконавчого комітету Української міської ради № 166 від 28.07.2022 року «Про звернення до депутатів Української міської ради VIII скликання щодо розгляду питання оптимізації роботи комунальних підприємств Української міської ради», вирішили:

1. Оптимізувати ресурси (матеріальні, кадрові, інші) комунальних підприємств – КП «Виробниче управління житлово-комунального господарства «Відродження», КП «Підприємство по обслуговуванню житла», КП «Українське водопровідно-каналізаційне підприємство», шляхом їх об’єднання на базі одного з них.

2. Доручити виконавчому комітету Української міської ради розробити план заходів об’єднання та надати його на розгляд комісій в термін до 15.10.2022 року.

термін виконання – до 16.11.2022 року.

3. Передбачити у зазначеному плані створення єдиних – адміністрації, ремонтної бази (можливі кілька локацій), цілодобової аварійної служби, диспетчерського пункту, тощо.

4. Запропонувати вказаним комунальним підприємствам надати свої пропозиції щодо оптимізації їхньої роботи.

термін виконання – 14 днів.

☝️

2)Про включення в порядок денний найближчої сесії української міської ради Звітів про діяльність міського голови, заступників міського голови та керуючої справами виконкому за період 2021 року та за І півріччя 2022 року.

Прийняли рішення: «На виконання вимог ч.7 ст. 42 ЗУ «Місцеве самоврядування в Україні» – включити в порядок денний звіти про діяльність Українського міського голови, заступників Українського міського голови та керуючої справами виконкому Української міської ради за період 2021 року та І півріччя 2022 року.».

☝️

3)Щодо звернення начальника УВКП Ястремського В.П. про запобігання відключення підприємства від електромережі.

Виявляється, що УВКП вже неодноразово звертається до Української міської ради з приводу великої заборгованості за електрику, що може призвести навіть до відключення підприємства від живлення. Станом на 14.10.2022 такий борг становить вже більше 6 млн. грн. Уявляєте – відключають водоканал від електропостачання через борги? Місто 10 жовтня мало нагоду відчути наслідки.

Для дискусії – чи має право (хоча б моральне) керівник підприємства отримувати премію, якщо його підприємство стабільно збиткове? Чи мають право працівники виконкому не розглядати подання комунального підприємства на підвищення тарифів, що в результаті призводить до збитків? Таких питань безліч. Маємо знайти відповіді.

Не буду у цьому пості детально розписувати причини виникнення боргу УВКП, важливо, що коштів немає, отже є ризик отримати зобов’язання гасити борг за більшою ціною. Оскільки, підприємство комунальне, то у будь-якому випадку, це будуть борги громади. Тобто, є сенс їх сплатити зараз (є графік реструктуризації), не очікуючи відключення або збільшення тарифу.

Але, не можна більше відпускати ситуацію із причинами виникнення таких боргів без контролю.

Безумовно, війна нанесла страшний удар по всій економіці в країні. Не виняток і наші комунальні підприємства. Власне кожна родина відчула втрати. Тим більше, маємо зрозуміти, що вже як раніше не буде ніколи. Та й не потрібно як раніше. Маємо шанс і ми його використаємо.

Отже, враховуючи всі ризики і можливі наслідки, комісія прийняла рішення: «Запропонувати сесії надати УКВП допомогу у сумі 1,5 млн. грн».

Leave a Reply