ВІЙНА, Депутати, Тетяна Ягодзинська

❗❗22-та ЧЕРГОВА СЕСІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ❗❗

   Шановна громадо, на 10.11.2022 на 10 годину призначено чергову 22-у сесію Української міської ради. Мені дуже би хотілося повідомити вас, що депутатський корпус разом з працівниками виконкому, на чолі із міським головою дружно та прозоро протистоять викликам військового часу та приймають рішення виключно у інтересах громади.  Нажаль, ні. 

   Постійна депутатська комісія з питань планування, бюджету, фінансів, цін та приватизації (далі бюджетна комісія) – Ягодзинська Т.М., Крячко С.М., Кровкіна О.В., Гідіон І.Ю., інші колеги-депутати – Болбут О.А., Маєва І.Г., Кровкін О.М., Рябчиков Р.С., Тимченко Ю.О., секретар Проценко К.В., 17.10.2022, 31.10.2022 та 03.11.2022 детально, а деякі питання - неодноразово, розглянули порядок денний та прийняли рішення, про які хочу вас повідомити.

   Порядок денний цієї сесії можна умовно розділити на кілька блоків - Бюджетні, Майнові, Земельні. Пропоную обговорити ті питання, вирішення яких, нажаль, стикнулося із складнощами (навіть саботажем).

☝️☝️ Про передачу майна комунальної власності в оперативне управління КНП УМР «ЦПМСД».
Історія питання наступна – громада зареєструвала за собою речове право на комплекс будівель, які розташовані в м.Українка. Маємо комунальний заклад первинної ланки медицини – КНП УМР «ЦПМСД» (далі по тексту – Первинка), яка здійснює свою діяльність в частині приміщень будівель і це необхідно документально оформити. Виконком (читай – голова виконкому) пропонує передати КНП УМР «ЦПМСД» всі будівлі в оперативне управління. На нашу думку, це –

1) примусить адміністрацію КНП УМР «ЦПМСД» займатись не властивими їй функціями із розпорядження майном;

2) відкриє шлях надавати у користування приміщення будівель лікарні поза конкурсом третім особам.
Бюджетна комісія пропонує –

1) передати Первинці тільки частину ❗ приміщень, які потрібні для здійснення їхніх функцій;

2) будівлі, приміщення, які не будуть використовуватись Первинкою, передати в оренду за результатами конкурсу; це надає можливість не тільки зменшити наше навантаження на утримання будівель та ком. послуги, але й забезпечить дохід;

3) до 01.12.2022 відкрити денний стаціонар;

4) придбати необхідне обладнання, оснащення та меблі для КНП УМР «ЦПМСД»;

5) організувати роботу вузькопрофільних лікарів.
❗❗ Всі розрахунки витрат – на придбання майна, на оплату праці, інше, були надані комісії працівниками виконкому та КНП УМР «ЦПМСД» – бюджет дозволяє це зробити. Проект рішення додаю.
Мені дуже не хотілося це писати, але, спостерігаємо певний саботаж зі сторони деяких керівників виконкому щодо врахування нашої думки. При цьому, з нами ніхто не дебатує, нас просто ігнорують. Нажаль, маємо інформацію, що працівники виконкому, які співпрацюють із депутатами, піддаються тиску зі сторони деяких керівників виконкому, навіть – до звільнення.
Тому, за дорученням колег-депутатів прилюдно заявляю, що ми здатні захистити працівників виконкому чи комунальних підприємств, які хочуть працювати фахово та відчувати себе достойно.

☝️☝️ Про затвердження Порядку списання безнадійної та простроченої дебіторської заборгованості з орендної плати за майно, що належить до комунальної власності Української міської територіальної громади
Під час вивчення цього питання бюджетною комісією було встановлено, що станом на 31.08.2022 заборгованість за договорами оренди становить 9 859 705,86 грн, з них: прострочена – 9 573 125,13 грн, про суму безнадійної заборгованості не можемо говорити через наступне:

  • претензійно-позовна робота у виконкомі не організована та практично не ведеться;
  • виконком наполегливо ігнорує вимогу бюджетної комісії включити у склад комісії по списанню заборгованості представника депутатського корпусу, що робить неможливим наш контроль.
    Бюджетна комісія запропонувала визначити відповідальних осіб, з вини яких виникла та не супроводжувалась заборгованість, опрацювати цю інформацію та прийняти управлінські рішення щодо притягнення до відповідальності винних. Після встановлення всіх обставин та налагодження претензійно-позовної роботи у виконкомі (за що ми з вами сплачуємо зарплату!) буде прийнято рішення про затвердження Порядку та відповідно – приведення у належний стан бухгалтерських записів.

☝️☝️ Про звіт Українського міського голови щодо діяльності виконавчих органів Української міської ради Обухівського району Київської області за 2021 рік та за I півріччя 2022 року.
Бюджетною комісією, потім мною особисто, було запропоновано організувати та здійснити звітування міського голови, його заступників та керуючої справами виконкому за 2021 рік та перше півріччя 2022 року. Питання начебто внесли, але звітів не буде 😒 Депутатам пропонують просто проголосувати про таке доручення, без термінів та інших умов. Навіть, не смішно. За таке рішення не треба голосувати. Така вимога є в Законі. Ми ж пропонували саме звітуватися!

   Яка ваша думка, громадо? Вже настав час звітуватися чиновникам, яких ми найняли на роботу?

☝️☝️ Земельні питання. Звичайно, є питання які необхідно вирішувати, в тому числі – у воєнний час, в першу чергу щодо наповнення бюджету. Працівниками виконкому, дійсно, проведена колосальна робота по виявленню паїв, які не витребувані, за користування ними кошти не сплачуються. І тут є пастка. В мирних умовах – паї підуть на аукціон, у воєнний – без аукціону. Питання на кмітливість – після війни ми повернемо вказані десятки га сільськогосподарської землі? Розуміючи це, вважаю недоцільним голосувати та роздавати можливо чиїсь паї.

☝️☝️ Щодо надання дозволу на видобуток піску. До Української міської ради звернулося Держгеонадра про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування піску в родовищах, що знаходяться в Обухівському районі Київської області.
Тут є два варіанти – або міська рада надає дозвіл (тобто перевагу комусь), тоді цей суб’єкт господарювання без аукціону видобуває пісок. Є інший, міська рада відмовляє – всі ідуть на аукціон. Вважаю, такі питання мають вирішуватись виключно на аукціоні. Хто би не переміг на аукціоні, буде сплачувати екологічний податок у наш бюджет. У нас немає підстав робити для когось виключення.

   Вибачте, що додаю вам сьогодні хвилювання, але, видається так, що без залучення громадськості, без вашої участі і позиції, можемо втратити або майно, або кошти.

Відкриті для спілкування.

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply