Депутати, Очима жінок, Тетяна Ягодзинська

ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ БЮДЖЕТУ 2023 – тільки два тижні!

Шановна громадо, звичайно, всі ми зараз переймаємося проблемами та завданнями, які повстали через війну, особливо після 23 листопада, але, вимушена вас відволікти та надати інформацію про стан підготовки до 23-ої (бюджетної) сесії, яку міський голова скликає на 6 грудня на 10 годину.

Звичайно, для бюджетної комісії – така сесія є важливою; ми завжди ретельно опрацьовували матеріали, надавали рекомендації, для чого потрібен час. Адже, на відміну від працівників виконкому, депутати здійснюють повноваження у власний час. Тому, ще у вересні бюджетна комісія рекомендувала виконкому почати надавати матеріали із середини жовтня. Натомість, отримали їх лише 22 листопада ☝️сесію скликають на 06 грудня☝️, тобто, маємо 2 тижні.

Я класифікую такі дії як умисне обмеження депутатів у доступі до інформації та документів. А саме ці депутати, уповноважені громадою люди, мають визначити напрямки та обсяги фінансування певних заходів у 2023 році. Наголошую☝️ фінансування за рахунок наших з вами коштів – це ми наповнюємо бюджет податками.

Перед таким голосуванням варто було би дізнатися як працював виконком (люди, яких ми найняли на роботу) у попередній період. Нажаль, вже другий рік поспіль такого звіту громада не почула. Але, про це іншим разом.

Менше з тим, засідання бюджетної комісії призначені на 29 листопада та 01 грудня на 17 годину. Всіх, хто має можливість та бажання, запрошую на засідання. Спробую забезпечити трансляцію.

Сьогодні ж хочу звернути увагу громади на 2 питання з порядку денного для ознайомлення та визначення, а саме:

✍️15. Про затвердження Регламенту Української міської ради VIII скликання у новій редакції.

Пропонується – доповнити перелік прав депутатів разі неможливості присутності у залі, приймати участь у планерному засіданні дистанційно, в режимі відеоконференції, з урахуванням певним вимог, та передбачається можливість проводити онлайн сесії.

На моє переконання, для таких змін в Регламент немає підстав – з 26 депутатів в роботі ради приймають участь 23 депутати, а для прийняття рішення достатньо 14 голосів. Вважаю, що запропоновані зміни викликані потребою влади в голосах 3-х депутаток, які перебувають за кордоном (принаймні, не в Українці), та є наступним кроком до узурпації влади.

Поясню☝️Після тренування депутатів 15.09.22 на онлайн- 21-ій сесії, депутати, які були відсутні в залі, особисто мені повідомили, що їм не було чутно та зрозуміло, що відбувається в залі, вони не мали можливості доносити свою позицію, лише – голосувати, коли головуючий їх включав. Тобто, реалізувати своє право брати участь в сесії онлайн депутат не має змоги, тільки – голосувати, після звернення до нього головуючого. Виходять такі собі «ручні» голоси. От і вся підстава для внесення вказаних змін. І ще, жодного разу, жоден з депутатів не висловив бажання приймати участь в комісії онлайн, хоча я це пропонувала.

Переконана, зазначені зміни не можна приймати.

✍️2. Про затвердження структури виконавчих органів Української міської ради у новій редакції.

Проект рішення додаю. Крім того, додаю проект розподілу видатків, в тому числі – на зарплату персоналу виконкому. Пропоную ознайомитись та зробити свої висновки, надати пропозиції. Бюджетна комісія врахує.

На жаль, штатний розпис та розрахунок зарплати персоналу виконкому депутатам не надали, вимушена запитати додатково. Оприлюдню.

Я досить детально вивчила штатний розпис нашого виконкому, порядок нарахування зарплати та премії, обсяги виконуваної роботи, дотримання дисципліни, тощо, за 2022 рік. Склала свою думку та пропозиції на наступні періоди. Після засідання комісії обов’язково поділюся ними із громадою. Дуже сподіваюся, що в бюджеті 2023 виконкомом запропоновані розумні і обґрунтовані показники.

Відкрита до спілкування.

Тетяна Ягодзинська

Leave a Reply