ВІЙНА, Депутати, Олена Білоус, Очима жінок

Мешканці Вишневої, Ігнатівської та Загребельної мають напругу 160, а виконком виділяє кошти на козирки та катафалк за 1.5 млн грн. Це нормально?

В п’ятницю, вперше за довгий час, переглянула засідання виконкому УМР і була дуже вражена тим на скільки місцева влада не бере до уваги потреби мешканців Української ТГ.

На засіданні було підтримано декілька пропозицій голови щодо виділення коштів на закупівлю машин для військових (3.5 млн грн), спорудження козирків на ринку міста (500 тис. грн) та придбання катафалку (1 млн. грн).

Дуже вірю в наші ЗСУ і сама намагаюся по мірі можливості допомагати чим можу, однак похвалятися тим, що ми єдина громада, яка найбільше допомагає і при цьому закривати очі на реальні потреби мешканців цієї ж громади – це для мене дико, незрозуміло та не людяно!

6 грудня має відбутися сесія на якій планують розглянути деякі з вище названих “шкурних питань”, а сьогодні я побувала на зустрічі з мешканцями вул.Ігнатівська та Вишнева. Люди вже втомилися “оббивати” кабінети аби отримати допомогу у вирішенні наболілих питань:

  • Напруга в мережі 160. Трансформатор один (модернізований) на скільки це можливо, однак від цього не краще мешканцям цих вулиць. Ви уявляєте, щоб на трьох фазах була однакова напруга 160? Яка техніка взагалі може працювати за цих умов?
  • У зв’язку із тяжким матеріальним становищем частина мешканців не в змозі самостійно придбати дрова, а тому просять про це місцевих чиновників допомогти та посприяти у вирішенні даного питання на постійній основі.
  • З середини вересня до мешканців почали надходити податкові повідомлення в яких ДПС нарахувала податок за землю (переважно це участки по 0.1 га з цільовим призначенням будівництво на суму понад 9100 грн). При зверненні до податкової вона “відфутболює” людей до УМР типу депутати винні.

Присутні на зустрічі заступник міського голови А. Олкова-Михницька, депутат УМР Т.Ягодзинська та начальник відділу інфраструктури О.Шевченко під час спілкування з мешканцями вул.Ігнатівська та вул.Вишнева розповіли про свої повноваження, ознайомили присутніх із можливостями та діями, які найближчим часом будуть застосовані в межах їхніх повноважень.

Побачивши настрій людей, трансформатор біля якого відбулася зустріч та згадавши нещодавні повідомлення в соцмережах про початок пілотного проекту в Києві та Бучі з відшкодування мешканцям цих населених пунктів частини витрат 25-50 відсотків за придбані ними генератори я не розумію чому в Українці є необхідність в катафалку та козирках, якщо половину доби ми сидимо без світла?

Невже не резонніше запустити пілотний проєкт по відшкодуванню хоча б частини вартості генератора для мешканців багатоповерхівок?

Грубо кажучи в середньому генератор на 5 кВт коштує десь 50 тис грн, якщо б міська рада покрила 50 відсотків його вартості, то за 1,5 млн грн від катафалку та козирків (та 50 відсотків від мешканців Української ТГ) можна було б додатково придбати 60 генераторів. А це, наприклад в разі не передбачуваної ситуації (тривалого зникнення світла) дало б можливість більшій частині мешканців підзарядити телефон на місці та задовольнити інші свої нагальні потреби без створення штучного ажіотажу в “Пунктах незламності”.

На мою думку, подібні рішення більше показують ставлення до мешканців громади, ніж записані відео про діяльність виконкому за звітний період.

З повагою – Олена Білоус

Leave a Reply