Новини, Освіта

Сертифікація–2023 для вчителів початкових класів стартує 30 січня

Сертифікація – це нові можливості професійного зростання для вчителя. Попри складні умови воєнного часу вчителі не лише навчають, а й удосконалюють та підтверджують свою майстерність. Минулого року освітянську спільноту сертифікованих вчителів Київської області поповнили 87 учасників Сертифікації – 2022. Про особливості та дати проведення сертифікації у 2023 році – у інтерв’ю з начальником управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілією Кревською.

– Ліліє Богданівно, в які дати відбуватиметься Сертифікація 2023?

– У 2023 році сертифікація вчителів стартуватиме 30 січня. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 січня 2023 року № 35 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників» цьогоріч у сертифікації зможуть взяти участь не тільки вчителі початкових класів, а й вчителі математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

З 30 січня по 13 лютого 2023 року відбудеться реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації. Проходитиме вона у два етапи: основний (30 січня – 05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;додатковий (06 – 13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

– Скільки вчителів початкових класів Київської області зможуть взяти участь у сертифікації?

– Відповідно до визначеної квоти упродовж основного етапу зареєструватися для участі у сертифікації зможуть 84 вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Київської області.

– Коли відбуватиметься реєстрація вчителів математики та української мови і літератури для участі в сертифікації? Чи визначено граничну кількість вчителів, які зможуть зареєструватися?

– Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01 – 11 серпня: основний етап (01 – 07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону; додатковий етап (07 – 11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.

За визначеною квотою зареєструватися для участі у сертифікації протягом основного етапу зможуть 24 вчителі математики та 26 вчителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти Київської області.

– Ліліє Богданівно, чи передбачено дострокове припинення реєстрації?

– Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково, якщо бланки реєстраційних карток-заяв сформують 1500 вчителів початкових класів, 500 вчителів з української мови і літератури та 500 вчителів математики.

– Пані Ліліє, яка мета сертифікації педагогічних працівників?

– Мета сертифікації педагогічних працівників – виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.

– Ліліє Богданівно, що б Ви побажали учасникам сертифікації?

– Команда управління Державної служби якості освіти у Київській областізапрошує до спільноти сертифікованих вчителів – агентів змін в освіті Київщинита бажає успіхів учасникам Сертифікації–2023.

Спілкувалася Софія КВІТНЕВА

Leave a Reply