Новини, Освіта

Освітяни Київщини обговорили питання якості дошкільної освіти

На базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова команда управління Державної служби якості освіти у Київській області за участі в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора АНДРУЩЕНКА та проректора з навчально-методичної роботи Романа ВЕРНИДУБА провела зустріч за круглим столом з теми: «Якісна дошкільна освіта в умовах війни».
Учасники заходу: науковці Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, представники Головного управління ДСНС України у Київській області, керівники органів управління освітою територіальних громад, директори та методисти закладів дошкільної освіти Київської області.
З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор АНДРУЩЕНКО.
Пан Віктор висловив власні погляди на педагогіку добра і перемоги, наголосив, що радий вітати працівників дошкілля в Університеті, подякував їм за роботу: «Дітей навчати – свята, божественна справа!»
Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія КРЕВСЬКА подякувала високоповажному Віктору АНДРУЩЕНКО за співпрацю та можливість проведення освітніх заходів у славетному університеті, який є візитівкою української педагогіки.
«Питання якості освітнього процесу нерозривно пов’язані з питаннями безпечного освітнього середовища, забезпечення психологічної стабільності у закладах дошкільної освіти, – зазначила Лілія КРЕВСЬКА. І вони є пріоритетними для кожного з нас
Лілія Богданівна подякувала педагогам, засновникам закладів дошкільної освіти, які багато працюють над створенням безпечних умов навчання. Акцентувала увагу на потребі забезпечення закладів практичними психологами. Адже за їх відсутності відповідна робота проводиться педагогічними працівниками.
Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія ГУЗЬ розповіла про стратегію розвитку закладу дошкільної освіти.
У ході зустрічі обговорили такі питання:
– підготовка майбутніх вихователів у воєнний і поствоєнний час: актуальні проблеми та шляхи вирішення;
– дошкільна освіта: виклики сьогодення та перспективи відновлення у повоєнний період;
оптимізація системи цивільного захисту закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях;
– стратегія розвитку закладу дошкільної освіти;
безпечний заклад дошкільної освіти: виклики в умовах війни;
– психолого-педагогічний супровід педагогів та дітей дошкільного віку в умовах війни;
профілактика агресивної поведінки дитини дошкільного віку як система засобів забезпечення щасливого дитинства;
– освітній процес закладу дошкільної освіти в умовах війни (досвід комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради).
Наприкінці зустрічі учасники напрацювали шляхи співпраці та партнерства задля розвитку якісної дошкільної освіти в Київській області.
Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Leave a Reply