Депутати, ЕКОЛОГІЯ, Правоохоронці

Юридична консультація стосовно позовних заяв до ТпТЕС

Аби роз’яснити можливі правові наслідки надання пакету документів про майновий стан, склад сім’ї та т.і., під час укладання договорів із ПП ЮФ «Імператив Плюс» про надання правових послуг, ми звернулися за консультацією до юридичної служби, представивши для вивчення проект зазначеного договору.

Маємо надію, що наведені нижче пояснення допоможуть мешканцям Українки не потрапити в халепу і захистити свої права.

Тим більше, що станом на 22 лютого 2016 року згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень України, жодних відомостей щодо подання позовних заяв мешканців м.Українка від ПП ЮФ «Імператив Плюс» (далі – Виконавець) до ПАТ «Центренерго» Трипільська ТЕС НЕМАЄ.

Безымянный

Організатори прес-конференції 28.01.2016р. (ПП ЮФ “Імператив плюс”)

 Звертаємось до всіх мешканців міста Українка, які мають доступ до інтернет-ресурсу, – дітей та онуків, передайте, будь ласка, ці пояснення своїм бабусям та дідусям, сусідам. Вбережіть їх від можливих негативних наслідків!

Укладаючи Договір про надання правових послуг (далі – Договір), слід розуміти, що «Виконавець», або ж «Сторона 2» за Договором, отримуючи від Вас (далі – «Замовник») певний перелік документів не завжди можуть мати на меті послуги, які обумовлюються з «Замовником» безпосередньо в договорі та усно.

uvagaиро

Учасники прес – конференції на ТпТЕС

Необхідним документом для представлення Ваших інтересів у суді є Довіреність.

Цей документ як правило, укладається у нотаріуса, або ж якщо особа проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, її довіреність може бути посвідчена відповідною посадовою особою органу місцевого самоврядування (головою сільської, селищної ради) – крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.

Тому фраза з Переліку документів (п.11 Договору) «бланки будемо видавати, посвідчувати у сільраді» (щодо надання довіреності) викликає великі сумніви.

Слід підкреслити, що у довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити Вашому представникові.

З цього випливає, що навіть у випадку видачі повіреному загальної (генеральної) довіреності у її тексті мають бути чітко перераховані повноваження повіреного.

У тексті довіреності МАЮТЬ БУТИ ЗАЗНАЧЕНІ:

1) місце та дата її складання (підписання);

2) прізвища, імена, по-батькові (повна назва юридичної особи);

3) місце проживання (місцезнаходження юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а у необхідних випадках і посада, яку вони займають.

У довіреностях на ім’я адвокатів зазначаються їхній статус та членство в адвокатському об’єднанні (якщо адвокат є членом адвокатського об’єднання).

Обов’язково у довіреності повинен бути вказаний строк довіреності.

Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення (дата укладення), є нікчемною (не дійсною).

 В нашому випадку, відповідно до п. 5 Договору «Порядок проведення розрахунків»,

«Виконавець» зобов’язується «надати правові послуги за рахунок власних  ресурсів», тобто з цього випливає, що укладаючи такий договір, «Замовник» не повинен сплачувати «Виконавцю» будь-які кошти взагалі!

Проте, виникає питання: якщо «Виконавець» не зможе виконати свої обов’язки за Договором та не зможе отримати обіцяні кошти, хто покриє його витрати? Адже це не малі кошти, зокрема, відповідно до ст. 4 Закон України “Про судовий збір” від 08.07.2011р. за № 3674-VI

за подачу позову до суду справляється судовий збір. Судовий збір справляється у відповідному розмірі:

1) від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,

2) у відсотковому співвідношенні до ціни позову

3) у фіксованому розмірі.

Так, за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою – підприємцем, це  1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати

(Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378 гривень).

Наприклад. Якщо «Виконавець» обіцяє подати позов на суму 500 000 гривень, то відповідно, судовий збір за 1 позов становить 5 000 гривень! Також сюди слід включити витрати на укладення договору доручення (довіреності), витрати на забезпечення матеріально-технічними ресурсами, заробітну плату та інші.

         З умов Договору випливає, що «Виконавець» за власні кошти виконує певний перелік обов’язків та при цьому не бере у «Замовника» жодної гривні.

Цей факт спонукає до питання: а чи дійсно «Виконавець» буде виконувати роботу виключно обумовлену Договором, чи може має якусь приховану мету?

Перш за все, звертаю Вашу увагу, на те, що,

надаючи певний перелік документів (окремо звертаю увагу на довідку про доходи), Ви ризикуєте власним майном, адже немає гарантії того, що через певний період часу до Вас не прийдуть працівники фінансової установи (або виконавчої служби, колекторської фірми тощо) з вимогою про сплату заборгованості по кредиту, чи з іншою вимогою, пов’язаною з нерухомим майном, або ж поставлять Вас до відому, що Ви вже і не власник цього майна.

Укладаючи договір про надання правових послуг, необхідно дуже уважно читати всі документи, навіть якщо ви дуже довіряєте особі, з якою маєте намір працювати в подальшому.

Також рекомендуємо обумовлювати в договорі строки подачі позову до суду (наприклад, з моменту укладання договору не більше 10 календарних днів), обов’язково запитуйте у виконавця підтвердження виконання зобов’язань за договором.

Також попросіть виконавця чи повіреного про надання Вам копії його паспорту та коду, копії установчих документів юридичної особи, тощо.

Коли подаєте копії паспорту, ідентифікаційного коду чи інших документів, прямо на копії можете прописати: для подачі позову до суду, прізвище, ім’я, по-батькові, підпис. Це може уберегти Вас від можливих негативних наслідків в майбутньому.    

Якщо Ви все ж таки надали всі необхідні документи для подачі позову та представлення Ваших інтересів у суді, а виконавець протягом місяця не подає позову без поважних на те причин, радимо розірвати такий договір та негайно витребувати повернення наданих Вами документів.

Редакція газети «ДНІПРОВСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИК»

Leave a Reply