Депутати, Новини

КМУ затвердив правила етичної поведінки держслужбовців 

Кабінет міністрів України затвердив правила етичної поведінки державних службовців. Про це свідчить відповідна постанова №65 від 11 лютого 2016 року, опублікована на урядовому порталі.

Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців

В з’язку з цим вирішила поглянути, що ж на сайті Українки написано про етику поведінки держслужбовців:

Безымянный 1

Виявляється нічого!

Постановою №65  встановлюється, що державні службовці у своїй діяльності керуються принципами етики державної служби, що ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу та запобігання корупції, а саме:

1.служіння державі і суспільству;
2.гідної поведінки;
3.доброчесності;
4.лояльності;
5.політичної нейтральності;
6.прозорості і підзвітності;
7.сумлінності.

Зокрема, лояльність передбачає:
1) добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради України, президента України, Кабінету міністрів України та державного органу, в якому працює державний службовець, незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів;
2) утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб;
3) коректне ставлення до керівників і співробітників державного органу під час виконання державним службовцем своїх обов’язків.

6-та сесія Української міської ради VII скликання 3хв.:

При цьому політична нейтральність передбачає:

1) недопущення впливу політичних інтересів на дії та рішення державного службовця;
2) відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій;
3) дотримання вимог стосовно обмежень щодо політичної діяльності, встановлених законом стосовно окремих категорій державних службовців;
4) уникнення використання символіки політичних партій під час виконання державним службовцем своїх обов’язків;
5) забезпечення прозорості у відносинах з особами, що виконують політичні функції.

Підкреслю, що документом впроваджується ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних партій, народними депутатами України, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі у порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації.

Також вводиться ведення обліку фактів використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних та нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних чи юридичних осіб у службових цілях.

Зазначається, що за порушення цих правил державні службовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону, що діє зараз  та тим, що почне діяти після 1.05.2016р.

Leave a Reply