БЛАГОУСТРІЙ, Блоги, Містобудування

Компромісні варіанти забудови Стугни?

Варіанти забудови Стугни

На засіданні комісії по забудові правого берегу Стугни було оголошено кілька варіантів компромісних рішень, яким чином урегулювати цю ситуацію.

Якщо виходити з умов, щоб розмістити два житлових будинки в районі земельної ділянки де планувалось розмістити дитячий садок розділивши її навпіл, то тут важко без фахівців запропонувати варіанти.

Адже розміщення житлових будинків повинно відповідати багатьом умовам.
1. Умова не меньше ніж 100 м. до крайньої колії залізниці.
2. Вимоги до інсоляції (кількість годин сонячного світла в день) в квартирах будинків як існуючих так і планованих.
3. Бажаність розташування нових будинків таким чином, щоб вони мінімально закривали вид для квартир в будинках, які вже побудовані в цьому районі.
4. Площа та конфігурація земельної ділянки для дитячого садочку та віддаленість від житлових будинків.

Взявши і вивчивши фото схеми розташування 6 планованих будинків, які Рубан показував мешканцям міста на зустрічі в ПК Енергетик 19 березня цього року, можна було б приблизно визначити три варіанти розміщення двох будинків щоб вони відповідали умовам які викладені вище.

11416332_897214183729903_2352562516504518455_o

С.Рубан (проект забудови Стугни)

Одразу зазначу, що ці три варіанти порушують умову взагалі не розміщувати нове будівництво на земельній ділянці у 2,8 га, яка відведена під 6 багатоповерхових будинків. Адже шостий самий найдальший запланований від Стугни будинок залишається там де він був раніше запланований практично в торці будинку Будівельників 11.

13082642_927576144027040_853982317683582171_n

Варіанти забудови Стугни

– Чому так?

– Тому що якщо поглянути на схему, то таке розташування цього будинку буде мінімально перекривати вид для будинків, які вже побудовані. Тим більше він прорахований по інсоляції.

В такому разі другий будинок можна було розмістити прибравши його від берегу Стугни на територію планованого дитячого садочку (варіант 2).

Але таким чином придомова територія цього будинку та гостьові автостоянки потрібно буде розміщувати на місці, яке можна було б відвести під дитячий садочок.

Якщо ж фасад та відповідно під’їзд другого будинку розвернути на 180 градусів то вийде 3й варіант зі спільним двором для обох будинків.

І останній 4й варіант розташувати другий будинок перпендикулярно до першого будинку, що також утворює спільний двір для обох будинків. Такий варіант мінімально затуляє вид для всіх навколишніх будинків і максимально залишає територію під дитячий садок.

Лише спеціалісти можуть сказати чи можливо цю композицію двох будинків посунути трохи далі максимально віддаливши від берегу Стугни (в даному випадку найближчий будинок буде розміщуватись приблизно в 80-90 м. від берегу Стугни).

Олег Донской

Leave a Reply