Новини, Правоохоронці, Транспорт, Цікаво

Керування мопедом в Україні без здобуття спеціальної категорії водіння “А1” заборонено. Сума штрафу?

Як повідомляють на сторінці “Безпечні дороги України”:

В Україні для керування мопедом передбачено здобуття спеціальної категорії водіння “А1”. З категорією “В” або навіть із категорією “А” заборонено керувати мопедом. Так, відповідно до ч.2 ст.126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу у розмірі 3 400 грн“.

ч.2 ст.126 Кодекс України про адміністративні правопорушення: “Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, –

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян...

Примітка: Положення частин першої та другої цієї статті не застосовуються до осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу“.

Водночас, згідно з ч.5 ст.126 КУпАП повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу у розмірі 40 800 грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п’яти до семи років та з платним вилученням транспортного засобу або без такого:

ч.5 ст.126 КУпАП: “…Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою – четвертою цієї статті, –

тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого“.

Тобто, якщо водія мопеда зупинять повторно протягом року за відсутності в нього категорії А1, це обійдеться йому в 40 800 грн, з одночасним позбавленням прав керування на строк від 5 до 7 років. При цьому можуть вилучити і сам мопед.

Leave a Reply