Новини, Правоохоронці

Відсьогодні починають діяти частини 2 та 6 статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

що регламентують використання української мови в інтернеті та в інтерфейсах комп’ютерних програм товарів.

Про це повідомили на сторінці Патрульна поліція Київської області.

Тобто, надалі:

👉 комп’ютерна програма з користувацьким інтерфейсом, встановлена на товарах, що реалізуються в Україні, повинна мати користувацький інтерфейс державною мовою, який за обсягом та змістом має містити не менше інформації, ніж іншомовні версії такого інтерфейсу.
Під користувацьким інтерфейсом мовний закон має на увазі всю зображувану інформацію, з якою безпосередньо взаємодіє користувач під час використання комп’ютерної програми і яка містить текст будь-якою мовою.

👉 інтернет-представництва (в т.ч. і вебсайти, вебсторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.
Додамо, що поряд з версією інтернет-представництв, виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами.

☝️👮‍♀️Також відсьогодні запроваджується адміністративна відповідальність за всі порушення Закону — винесення постанови, яка передбачає або попередження, або штрафи.
Розмір штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

🚨Нагадаємо, що цей Закон ухвалили у квітні 2019 року, а 16 липня 2019 року він набрав чинності.

Leave a Reply