Блоги, Віталій Дерлеменко

Материнка. Заготівля ліктрав)

У лікувальних цілях Материнку застосовували ще за часів Арістотеля, що підтверджено в тестах відповідних трактатів.

Лікувальний ефект рослини підтверджений науково та на сьогоднішній день використовується у складі комплексного лікування різних захворювань. Материнка володіє седативною, сечогінною, кровоспинною та жовчогінною діями. Також відмічають її спазмолітичну, гемостатичну та потогінну дію. Рослина здатна впливати на перистальтику кишківника і жовчовивідних проток, стимулює секрецію травних залоз.

Виходячи з назви рослини можна судити про її вплив на жіноче здоров’я. Материнку рекомендують жінкам, що страждають від порушень менструального циклу. Рослина не лише відновлює гормональний цикл, також зменшує больові відчуття. Рослина входить до складу трав’яного збору для вирішення проблеми нерегулярного менструального циклу.

Материнка здатна стимулювати гладеньку мускулатуру матки та полегшує симптоми клімаксу. Рослина збільшує виділення молока у матерів, що годують груддю.

Важливо пам’ятати: прийом будь-яких фітозасобів під час вагітності та лактації можливий лише після консультації лікаря.

Оскільки рослина має загоювальний ефект, усуває запальні явища та підвищує загальну опірність організму, материнка входить до складу трав’яних зборів при екземі – запальному захворюванні шкіри та використовується при псоріазі – аутоімунному захворюванні, що викликає ураження шкірних покривів.

Також, материнка використовують як підсилюючий фактор при схудненні. Вона входить до складу чаїв та трав’яних зборів, що направлені на очищення організму.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply