Блоги, Віталій Дерлеменко

Безсмертник (Цмин, сухоцвіт, солом’янка, золотушник, змієвник лісовий, котолапки, нечуйвітер, сухозілля). Заготівля ліктрав)

Квітки цмину піщаного містять флавоноїди (нарингенін, апігенін), флавоноїдні глікозиди (кемпферол, саліпурпозид, ізосаліпурпозид), стероїдні сполуки, кислоту аскорбінову, вітамін К, олію ефірну, дубильні речовини, смолисті та гіркі речовини.

Склад квіток цмину піщаного сприяє, перш за все, лікуванню захворювань печінки, жовчного міхура, шлунку, а також нирок. Це пов’язано з його жовчогінними, знеболювальними, антибактеріальними, кровоспинними та протизапальними властивостями.

Лікувальні властивості цієї рослини добре вивчені, тому воно знаходить застосування як в традиційній, так і в народній медицині.

Традиційна медицина в повній мірі використовує корисні властивості безсмертника, виготовляючи з нього цілий ряд лікарських препаратів. Зокрема, ця рослина володіє сечогінною дією і тому використовується в терапії сечокам’яної хвороби і захворюваннях сечового міхура.

Також трава безсмертник характеризується яскраво вираженою жовчогінною дією, тому може бути рекомендовано до застосування при хронічному холециститі. Для лікування цього захворювання використовується препарат під назвою «Фламін», в основі якого лежить екстракт квіток безсмертника.

Народна медицина також активно використовує корисні властивості безсмертника, який знаходить застосування в самих різних видах: у налаштуванні, відварах і екстрактах.

Квітки цієї рослини є основним компонентом сечогінних і жовчогінних чаїв, включаються до трав’яні збори, рекомендовані до застосування в терапії гастриту, захворювань сечового міхура і нирок.

У їх складі є стеаринові з’єднання, які мають дезінфікуючу та протизапальну дію, завдяки чому відвари сприяють загоєнню проявів гастриту і виразкової хвороби, а також роблять благотворний вплив на стан жовчних проток і мочеводов. Також відомо їх кровоспинний властивість.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply