Блоги, Віталій Дерлеменко

Підмаренник справжній (Медовник, Медова трава, Сироваткова трава, Немовлята, Подмаренник весняний, Червішнік, Жовта кашка,Подмаренник жовтий). Заготівля ліктрав)

Трава підмаренника справжнього містить глікозити галіозин, рубіадин і асперулозид, дубильні речовини, лимонну кислоту, незначну кількість ефірної олії, флавоноїди, кумарини, сичужний фермент та інші речовини.

Препарати підмаренника справжнього мають знеболюючі, заспокійливі, кровоспинні, протизапальні, сечогінні, антисептичні,
загальнозміцнюючі, жовчогінні,
протиспазматичні, потогінні та седативні властивості.

Рослина активно очищає лімфатичну систему і сприяє виведенню токсинів з організму. Виявляє седативну дію на нервову систему, ефективно заспокоює і загоює пошкоджену шкіру – його застосовують при екземі, псоріазі та інших хронічних хворобах шкіри.

Настій трави або свіжий сік рослини дають усередину при катарах шлунково-кишкового тракту, діареї, жовтяниці, захворюваннях печінки та нирок, набряках ниркового походження, як в’яжучий і кровоспинний засіб при ендометритах, геморої та менструальних і носових кровотечах, у разі нервових захворювань (епілепсія, істерія, конвульсії у дітей) і захворювань шкіри (болісні висипи, дерматози з больовим синдромом, екзема), при зупинці менструацій і ускладненнях після пологів.

Широко використовують підмаренник і як зовнішній засіб. Міцним настоєм і свіжим соком промивають рани і нариви, зупиняють кровотечі з носа (втягують у ніздрі).

У вигляді примочок свіжий сік використовують при раку шкіри (як знеболюючий засіб).

Порошком із трави присипають рани, нариви, опіки та виразки, це прискорює їхнє гоєння.

В гомеопатії застосовують есенцію зі свіжої трави рослини.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply