Блоги, Віталій Дерлеменко

Полин гіркий. Заготівля ліктрав)

До складу трави полину входять кетони, гіркоти, дубильні речовини, лігнани, вітаміни C і B6, флавоноїди, органічні кислоти і спирти, кумарин. В ефірній олії рослини міститься абсинтин і мінерали.

Полин гіркий використовується для поліпшення апетиту й нормалізації травлення. Рослина збільшує вироблення і відтік жовчі, відрізняється антисептичним ефектом і здатна знімати запалення. Препарати полину стимулюють виділення шлункового соку. За рахунок подразнення абсинтином смакових рецепторів, розташованих у роті, вони підсилюють секрецію органів ШКТ. Рослина допомагає знизити інтенсивність болю або усунути його повністю, сприяє нормалізації випорожнень і знижує газоутворення, дозволяє прибрати печію.

Разом зі здатністю збільшувати секреторні функції полину лікувальні властивості дозволяють поліпшити в цілому роботу травної системи. Настоянки та відвари застосовуються перед їжею, щоб викликати апетит. При цьому препарати полину виступають ефективним засобом проти паразитів. За рахунок жовчогінного ефекту від його використання полин сприяє схудненню й очищенню організму від токсинів. Протимікробні та ранозагоювальні властивості дозволяють застосовувати відвари рослини зовнішньо для обробки шкірних ушкоджень. Компреси з полину, його сік і подрібнені стебла мають протинабряковий ефект. Також полин може бути корисний при стоматологічних захворюваннях – полоскання з нього прискорюють загоєння слизових оболонок, прибирають неприємний запах, усувають запалення.

Завдяки прийому полину збільшується стійкість організму по відношенню до різних інфекцій і несприятливих факторів навколишнього середовища. Трава може застосовуватися як допоміжний загальнозміцнювальний засіб після перенесених вірусних захворювань. При цьому полин має протизапальну і антибактеріальну дію, допомагає прискорити регенерацію пошкоджених тканин. У народній медицині полин використовують для пригнічення сексуальної функції при підвищеній сексуальній збудливості.

Полин зарекомендувала себе як гарний засіб від надмірної жирності шкіри, а також як ефективні ліки проти себореї та лупи.

Полин може викликати алергічні реакції у людей з підвищеною чутливістю до його компонентів. Не можна вживати препарати на його основі тим, хто страждає на підвищену кислотність і гастрит на цьому грунті, виразкову хворобу, гострий холецистит. Протипоказана рослина при рефлюксі, вагітності, лактації, дітям до 12 років.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply